Китай збудує в Африці свою першу військову базу

223
Китай будуватиме власну військову базу в африканській країні Джибуті. Базу, як заявляє офіційний Пекін, використовуватимуть для миротворчих і гуманітарних цілей.

Китай збудує в Африці свою першу військову базу
Влада Джибуті вже підписала з КНР відповідний 10-річний контракт. Про це повідомив командувач Африканського командування США генерал Девід Родріґес, повідомляє Укрінформ.
«Це буде перша військова база китайців, розташована в Африці», – сказав Родріґес. За інформацією американського генерала, база буде призначена для обслуговування військових кораблів КНР, які беруть участь в операціях в Аденській затоці.
Китайська сторона підтверджує намір будівництва «об’єкта» в Джибуті, але не уточнює, що саме це буде. За словами представника МЗС Китаю, «об’єкт» дасть змогу ЗС Китаю «успішно брати участь у миротворчих та гуманітарних операціях ООН в Африці», а також «супроводжувати судна комерційних рейсів в акваторії Сомалі та Аденської затоки».
Додамо, експерти зі США вважають, що китайський «об’єкт» у Джібуті матиме також аеродром, що дозволить КНР успішніше збирати розвіддані в регіонах Перської затоки, Близького Сходу і Африки.

Коментарi

Коментарiв