Росія геть збожеволіла – режисер про пам’ятники Івану Грозному

132
Російський кінорежисер Павєл Лунгін, який 2014 року підтримав позицію Путіна щодо анексії Криму, несподівано різко відреагував на встановлення пам’ятника царю Івану Грозному в російському Орлі.

«Про Грозного відомо вже майже все. Він був убивцею сина, дружини, онука. Особисто брав участь в тортурах. Переривав молитву і диктував, кого і як треба катувати. Відомо, що ця людина була справжнім лиходієм. Більш того, відомо, що він програв всі війни за 20 останніх років правління», – цитуєНовая газета Лунгіна.  
Він наголосив, що результатом правління Грозного став один із найпохмуріших періодів в історії Росії.
«Він розділив країну на своїх і чужих. Все вилилося у Смутні часи, які по суті були громадянською війною. Постає питання: що, Росія збожеволіла? Чому через п’ять століть хоче звеличувати лиходія?», – підкреслив режисер.
Крім того, він зауважив, що встановлення цього пам’ятника породжує питання до росіян і їх оцінки свого минулого і сьогодення. На його думку, пам’ятник Грозному є «евфемізмом в так і не дозволених суперечках» про Сталіна і мрії про його повернення.
«Значить, є певна частина людей в нашому суспільстві, які хотіли б розділити країну на своїх і чужих, на катів і на жертв. Чомусь вони свято впевнені, що вони-то будуть серед катів», – зазначив Лунгін.

Коментарi

Коментарiв