Британія здивована, чому Україна не подала запит на екстрадицію одіозного Онищенка

171
Прокуратура Великої Британії заявила, що зволікання з процедурою екстрадиції народного депутата Олександра Онищенка не пов’язане із вимогами британського законодавства, тому Україна може у будь-який момент звернутися до британських колег із запитом про екстрадицію втікача.

«Будь-яка країна з-поза меж Європейського Союзу може напряму звернутися із формальним запитом про екстрадицію до міністерства внутрішніх справ», – ідеться у Королівської прокуратури Великої Британії на запит DW.
Тим не менше, українські правоохоронні органи досі не звернулися напряму із запитом про екстрадицію. Натомість уже кілька місяців українська сторона очікує рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка в розшук.
На думку представників британської прокуратури, єдиною причиною, чому Київ пішов цим шляхом, можуть бути вимоги українського законодавства щодо оголошення у міжнародний розшук перед поданням запиту про екстрадицію або бажання встановити місцезнаходження особи. Тим більше, що ЗМІ неодноразово цитували адвокатів підозрюваного, які заявляли, що українські правоохоронці знають адресу Онищенка у Лондоні. 
Додамо, нещодавно очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький висловив побоювання, що Олександр Онищенко може сховатись від слідства у Росії, куди підозрюваний регулярно літає з Лондона.

Коментарi

Коментарiв