Україні загрожує серйозна небезпека через конфлікт США і Росії

224
Оглядач Денис Попович проаналізував загострення конфлікту між Росією і США та його можливі наслідки для України. 

Попович нагадав, що на початку жовтня Президент РФ Владімір Путін, намагаючись домогтися скасування санкцій, почав шантажувати США, видавши указ про призупинення угоди про утилізацію збройового плутонію. 
«Світ відразу ж заговорив про повернення в епоху «холодної війни» і навіть згадав жовтневі дні 1962 року, коли внаслідок протистояння між СРСР і США виникла загроза ядерного апокаліпсису. Минулого тижня з’явилися нові тривожні ознаки того, що Кремль готується до великої війни: російським чиновникам нібито було рекомендовано повернути на батьківщину своїх дітей, які навчаються за кордоном, а в Москві почалася перевірка бомбосховищ», – зазначив оглядач. 
Як він наголосив, на думку більшості експертів, далі шантажу Кремль не зайде, та й у реальність того, що якась із сторін натисне «червону кнопку», відверто кажучи, не віриться. Тим не менше, в Україні занадто легковажно поставилося до погроз Путіна, хоча, якщо припустити, що справа дійде до гіпотетичного обміну ядерними ударами між Росією і США, то такий конфлікт, навіть в найбільш обмеженій формі, здатен спричинити в Україні незліченні лиха в силу її географічного положення. 
«Отже, припустимо, що найгірший і найбільш неймовірний сценарій спрацював, сторони дійшли до крайньої точки і ядерна війна почалася. Військові доктрини США та Росії передбачають нанесення превентивного ракетного удару по противнику. Припустимо навіть, що США завдали удару першими. Чим це загрожує Україні?», – зауважив у статті для Апострофа Попович. 
За його словами, в такому разі слід усвідомлювати, що і в Україні є об’єкти, які могли б стати метою для американських ядерних ракет. Ідеться про анексований Крим, який де-юре є частиною України, але де-факто ця територія перебуває під російським управлінням. 
«У момент обміну ядерними ударами немає місця дипломатії і міжнародному праву, тому, незважаючи на дружні відносини з Україною, американська сторона, очевидно, буде виходити з чисто військової логіки. А вона говорить про те, що на «сухопутному авіаносці» − саме так називали Крим у часи СРСР – дислокується Чорноморський флот РФ. Там же напередодні конфлікту теоретично можуть бути розміщені мобільні стратегічні ракетні комплекси «Тополь», «Тополь-М» і «Ярс», здатні вражати об’єкти на території США. Один «Мінітмен» може практично стерти з лиця землі місто Севастополь (базу ЧФ РФ). Крім того, полювання за іншими військовими об’єктами в Криму здатне перетворити півострів у пустелю, що фонить, забруднити радіоактивними опадами Чорне і Азовське моря, а також території Херсонської, Запорізької та Одеської областей», − підкреслив автор. 
У підсумку він зазначив, що «зловтішання з приводу того, що зовнішня політика Володимира Путіна зайшла в глухий кут і російському президенту нічого не залишається, крім того, як розмахувати ядерною палицею, зовсім недоречно», оскільки якщо ситуація раптом почне розгортатися за найгіршим сценарієм, Україна неминуче опиниться між «молотом і ковадлом». 

Коментарi

Коментарiв