Путін хоче помиритися з Заходом – політолог

195
Відомий російський публіцист, політолог, учений Андрєй Піонтковскій зауважив, що деякі дії російського Президента Владіміра Путіна свідчать про його бажання налагодити відносини з Заходом.

Піонтковскій нагадав, що напередодні з’явилися одразу два повідомлення, що свідчать про намір Путіна налагодити відносини з Заходом. Ідеться про те, що Кремль нарешті усвідомив, наскільки жахливо його поведінка сприймається не тільки західними країнами, оскільки люди вмикають телевізор і бачать загибель мешканців Алеппо у прямому ефірі.
Отож, Міністерство оборони РФ оголосило, що з 10 ранку 18 жовтня тимчасово припиняються бомбардування Алеппо. І, по-друге, Меркель підтвердила, що вона все-таки приймає 19 жовтня «нормандську четвірку». 
«Після низки її заяв про те, що зустрічатися є сенс, тільки якщо Росія погодиться виконувати базові угоди в галузі безпеки і в першу чергу припинення вогню на лінії поділу сторін, думаю, що саме цей пункт, без якого неможливо жодне просування з інших питань, і, буде, перш за все, обговорюватися на зустрічі 19 жовтня в Берліні», − зазначив політолог. 
 
Він підкреслив, що тепер Україна повинна домагатися, аби Кремль виконав вимоги, сформульовані в останніх двох резолюціях ПАРЄ, у яких чітко йдеться про те, що Росія не виконує базових угод про перемир’я, нарощує військову присутність на окупованих територіях і не збирається передавати Україні контроль над кордоном. 
«Жодних дивідендів від загострення конфлікту Путін отримати не зміг. Він зазнав три фундаментальні поразки в конфронтації з Заходом. По-перше, найболючіше – це поразка в Україні. Навіть не військова. Зрозуміло, що і у військовому відношенні Росія нездатна на великомасштабну операцію, тому що вона спричинить такий рівень втрат, який буде неприйнятним для російського суспільства. Але найфундаментальніша поразка Кремля в Україні метафізична – ідеологія «русского міра» була відкинута російським населенням України, яке залишилося здебільшого вірним українській державі та її європейському вибору», – наголосив у статті для Апострофа експерт.
Другий провал Путіна, за його словами, – ядерний шантаж щодо Прибалтики. Кремлівський лідер намагався погрожувати Заходу, мовляв, якщо його «зелені чоловічки» з’являться в Прибалтиці, а НАТО прийде на допомогу балтійським державам, то він застосує ядерну зброю. Липневий саміт Альянсу відповів Путіну не лише на словах, а й на ділі, довівши, що організація захищатиме Прибалтику. 
«І, нарешті, уявна перемога Путіна в Сирії, де так, дійсно, він розмазував по стінці американців, нещасний Керрі бігав за Лавровим і про щось його вмовляв. А Путін тим часом послідовно знищував і продовжує фізично знищувати опозицію, яка орієнтувалася на Захід і яку намагалися підтримувати американці. Але ця так звана перемога обернулася для нього клеймом військового злочинця. Власне, навіть не тільки для нього, а й для всієї Росії», – зауважив учений. 
«Три великі зовнішньополітичні поразки… Шантаж провалився. Реальної ядерної війни кремлівські мільярдери не хочуть. Не для цього вони збирали свої скарби. Отже, треба зіскакувати і шукати, як про це пишуть близькі до Кремля аналітики, якесь «нове мирне співіснування», – підсумував Піонтковскій. 

Коментарi

Коментарiв