Тимчук пояснив, навіщо Україна потрібне отримання зброї від Заходу

182
Військовий експерт і координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук висловив думку, що Україна хоче отримати зброю від західних партнерів, щоб домогтися виконання гарантій від підписантів Будапештського меморандуму.

«Пішов новий виток обговорень перспектив отримання летальних озброєнь від наших західних партнерів. Хоча в самій цій темі, за великим рахунком, вбачається лише один сенс: отримати летальну зброю – справа принципу в плані домогтися виконання гарантій від підписантів (зрозуміло, крім РФ) Будапештського меморандуму», – наголосив у своєму Facebook Тимчук.
Він зауважив, що міркування на тому ж Заході звучать дуже дивно, мовляв, українська сторона повинна виконати такі-то умови, а тоді подивимося, давати чи не давати їм зброю.
«Хоча в Будапештському меморандумі немає і близько жодних застережень, що він діє, тільки якщо Україна проведе певні реформи в оборонній галузі, призначить азіата міністром оборони або почне розводити в Здолбунові бойових ховрахів. Висувати заднім числом умови до виконання підписаного міжнародного документа – як мінімум, некоректно», – підкреслив експерт.  
 
За його словами, вирішальним отримання летальної зброї від Заходу було два роки тому, коли стояло питання виживання держави Україна. А тоді наша держава не отримала цього озброєння та впоралась сама.
«Зараз, здається, треба бути мудрішими та дивитися в перспективу. Що означає отримання західної зброї? Це, перш за все, створення бази підготовки особового складу для поводження з ним. Бог з ним, цю базу теж можемо спробувати випросити як військову допомогу. Далі – обслуговування, ремонт, в трохи більш віддаленому майбутньому – модернізація. А це вже гроші з бюджету України, які підуть в кишеню західному виробникові», – зазначив фахівець. 
чи ні, але порятунок економіки України в умовах найвищого рівня кумівства і корупції можливий лише з людьми, нічим не зобов’язаними жодній політичній, економічній, адміністративній та кримінальній силі в нашій країні», − резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв