Найголовніше: Порошенко оприлюднив результати переговорів «нормандської четвірки»

220
Уранці 20 жовтня Президент України Петро Порошенко провів прес-конференцію, під час якої було підбито підсумки зустрічі «нормандської четвірки», що відбулася напередодні.

За словами Порошенка, у центрі уваги під час цих переговорів було обговорення розробки та затвердження робочої «дорожньої карти», на чому наполягала українська сторона: «Ця пропозиція була спочатку підтримана нашими німецькими та французькими партнерами, і на сьогодні всі пропозиції щодо «дорожньої карти» були затверджені нормандським форматом». Про це інформує УНІАН
Як він наголосив, «дорожня карта» є документом щодо імплементації всіх Мінських домовленостей, тобто документа від 5 вересня, і меморандуму від 19 вересня.
Також сторони зосередилися навколо обговорення питань безпеки, на що пішло близько чотирьох годин. 
«Було чітко зазначено, що всі складові з питань безпеки Мінських домовленостей є складовою частиною «дорожньої карти» і плану імплементації. Мається на увазі й виведення іноземних військ, і безперешкодний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї окупованої території: і до лінії зіткнення, і до місць відведення техніки, і до неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону».
Крім того, сторони домовилися про те, що ніхто не перешкоджатиме діяльності ОБСЄ та забезпечення підготовки до майбутніх місцевих виборів, що пройдуть, коли умови безпеки дадуть українській стороні можливість проводити ці вибори. 
«Були окремо обговорено питання підготовки до виборів і домовилися продовжити на рівні експертів, на рівні робочих груп підготовку концепції виборчого законодавства, імплементації та так звану формулу Штайнмайера, коли пункти виконуються не послідовно, а паралельно, де є позиції, які повинні бути складовими при визнання виборів такими, що відбулися, що вони є вільним волевиявленням громадян», − наголосив Президент України. 
Відповідаючи на питання журналіста про підписані документи в рамках зустрічі, глава держави зазначив, що учасники «нормандського формату» домовилися, що зараз концентруються виключно на розробці повномасштабної дорожньої карти, яка буде складатися з першого блоку безпеки, другого – політичного і третього – гуманітарного. 

Коментарi

Коментарiв