Україну хочуть змусити закрити очі на цинічні порушення Росії – дипломат

261
Представник України в підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук прокоментував зустріч «нормандської четвірки» і зазначив, що сенсу працювати над новими угодами нині просто немає. 

«Який сенс працювати над новими угодами, коли попередні, ще більш важливі, російською стороною не тільки не виконуються, а грубо порушуються. Те ж саме повною мірою стосується і першого документа Мінських домовленостей. Переконайтесь самі. Тобто сьогодні потрібно гостро ставити питання не про виконання, а по суті про невиконання Росією базових Мінських домовленостей», – зазначив у своєму Facebook Марчук.
Він нагадав, що ще у вересні 2014 року постановою Верховної Ради України були визначені межі тимчасово окупованих територій, тобто так званих ОРДО і ОРЛО, де можуть колись відбутися місцеві вибори. В додатку до цієї постанови є чітко визначений перелік населених пунктів і їхні точні географічні координати, де можуть колись відбутися такі вибори. 
«Зверніть увагу на те, що в тексті Постанови є посилання саме на Меморандум від 19 вересня 2014 року. Разом з тим, Росія грубо порушила саме пункт 2 цього Меморандуму, і в 2014-2015 роках в результаті наступальних бойових дій Росії тимчасово окупована територія збільшилась майже на 1700 квадратних кілометрів. Було зайняте Дебальцеве та інші населенні пункти України», – наголосив дипломат. 
Відповідно, за його словами, говорячи навіть про гіпотетично можливі колись вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу, західні партнери України не дуже занурюються в деталі і тепер говорять про вибори на всій тимчасово окупованій території українського Сходу, в тому числі і в Дебальцевому, і в інших населених пунктах, які входять до цих 1700 квадратних кілометрів. 
«Тобто виходить так, що Україна нібито має заплющити очі на цинічні грубі порушення Росією Меморандуму від 19 вересня 2014 року, до речі, не тільки в цій частині, і вести розмову про якісь вибори», – зауважив представник України у Тристоронній контактній групі.

Коментарi

Коментарiв