Реєстрація Увiйти
Вхiд на сайт
» » Журналісти знайшли офшорний бізнес у друга Порошенка

Журналісти знайшли офшорний бізнес у друга Порошенка

13-10-2016, 11:10
Автор: mironetti
Переглядів: 571
Версія для друку
Журналісти-розслідувачі з’ясували, що українською авіакомпанією «Бізнес-Ерлайнз», що належить бізнес-партнерові Президента України Сергію Зайцеву, керують через офшорну фірму. Крім того, компанія здійснює заборонені рейси в Росію і не сплачує податки в Україні.
Розслідувачам вдалося заволодіти флешкою з файлами про діяльність української авіакомпанії «Бізнес-Ерлайнз», яку їм надав неназваний співрозмовник. Завдяки цим матеріалам вдалося з’ясувати, що авіакомпанія «Бізнес-Ерлайнз», що надає послуги чартерних авіаперевезень, оформлена на компанію Intraco Management Limited. Завдяки масштабному витоку документів панамського реєстратора офшорів Mossack&Fonseca, раніше стало відомо, що власником цієї компанії є заступник генерального директора корпорації «Roshen», Сергій Зайцев.

Відповідно до інформації Слідство.Інфо, постійними клієнтами авіакомпанії були як сам Президент Петро Порошенко, так і його друг і бізнес-партнер Ігор Кононенко. Вдалося знайти навіть деякі особисті документи, як, наприклад, копію паспорта дружини Ігоря Кононенка або контракт на проживання його доньки в одному зі швейцарських пансіонів. 

Крім того, у документах фігурують імена інших відомих клієнтів, зокрема йдеться про прізвища Ющенко, Клюєв, Азаров, Кацуба, Льовочкін, Богатирьова, Черновецький, Арбузов, Лєпс, Калінін, Саламатін.

Також журналісти повідомили, що, відповідно до одного з файлів під назвою «Авіабаланс», компанія Intraco Management Limited отримала на банківський рахунок за авіаперельоти в 2009-2011 роках 15 мільйонів 262 тисячі євро, однак попри те, що послуги авіаперевезень надають одні українські бізнесмени іншим, в тому числі за внутрішні польоти, гроші в Україну навіть не заходять, а просто йдуть із одного офшорного рахунку на інший.