Путін хоче зробити Донбас зашморгом на шиї України – публіцист

163
Відомий український публіцист, журналіст Віталій Портніков прокоментував похорони відомого бойовика «Мотороли», на який прийшли сотні звичайних мешканців Донбасу. 

«Путін хоче повторити трюк Сталіна, щоб Донбас був зашморгом на українській шиї. Він упевнений, що Україна не «переварить» Донбас. Всі ці люди, які стоять в черзі до Донецького оперного, щоб попрощатися з «Моторолою» − хто вони? Співробітники окупаційної адміністрації? Бойовики? Бюджетники? Люди, у яких не було ніякого іншого виходу, окрім як піти попрощатися із одним з найодіозніших персонажів серед окупантів?», − зазначив Портніков. 
«Не будемо себе обманювати. Ці люди – звичайні жителі Донецька. Наші співгромадяни. Багатьох з них ніхто не зганяв до оперного театру. Вони пішли туди, тому що підтримують «Моторолу» і таких як він. Тому що хочуть, щоб Донецька область була частиною Росії, а вірніше – Радянського Союзу», – наголосив журналіст. 
Він зауважив, що ці люди хочуть жити в колонії, а не в незалежній країні. Саме вони колись голосували за Януковича, який, за словами публіциста, мало чим відрізняється від «Мотороли».  
«Звичайно, не можна стверджувати, що процес цієї колаборації незворотній. У березні 1953 року росіяни розчавлювали один одного в черзі до гробу одного з найстрашніших вовкулаків століття – мерзенного Сталіна, теж між іншим, втіленого «Мотороли», тільки більш удачливого і жорстокого», – підкреслив у статті для Еспресо Портніков, нагадавши, що вже за кілька років вчорашні прихильники вождя лицемірно розводили руками і вигукували вічне російське «ми ж не знали». 
Тим не менше, на його думку, не потрібно заспокоювати себе ілюзіями, що з Донбасом буде все просто – варто лише вивести російські війська. Більше того, з кожним роком буде лише важче, на що розраховує Путін, який хоче повторити трюк Сталіна. 
«Сталін хотів, щоб Донбас був зашморгом на українській шиї – і Путін цього хоче. Він упевнений, що Україна не «переварить» Донбас. А ми вважаємо, що не буде проблем – це ж наші громадяни. Але хто в результаті опиниться правий?», – зазначив автор. 

Коментарi

Коментарiв