Більше не можна виправдовувати всі проблеми України менталітетом – журналіст

165
Телеведучий, журналіст Павло Казарін у статті для Крим.Реалії зауважив, що чимало проблем в Україні виправдовують менталітетом, хоча це величезна помилка.

«Є одна помилка – пояснювати минуле і майбутнє національним менталітетом. Всі подібні міркування керуються тим, що менталітет – це константа. Хоча, насправді, він цілком здатний бути змінною», – зауважив Казарін. 
Він наголосив, що українцям уже час припинити виправдовувати власну сучасність національним менталітетом: «Тому що національний менталітет – це кубик Рубіка. Головоломка, сумарне число граней якої наближається до кількох десятків. Зібрати його неправильно можна мільйоном способів. І тільки один результат збирання на цьому історичному етапі буде вважатися вірним». 
За його словами, лише вміння наново зібрати «кубик Рубіка» національного менталітету, вміння адаптувати його до викликів епохи виводить одні країни в категорію лідерів, а інші – робить мешканцями Третього світу. 
«Українська державність сьогодні нагадує чистий аркуш, на якому можна намалювати будь-яку модель майбутнього. І якщо вже скочуватися в іманентне й розмірковувати про менталітет, то треба зрозуміти: «національний характер» має величезний запас варіативності. Так само як він має багато більше сторін, відтінків і нюансів звучання, ніж кимось придумана модель особистої, суспільної і державної поведінки», – зауважив журналіст. 

Коментарi

Коментарiв