Американський експерт пояснив, яка доля чекає на Донбас

417
Президент Ради з міжнародних стосунків (США) Річард Хаас пояснив, що буде з Донбас на тлі конфлікту з РФ.

«Донбаський конфлікт – конфлікт невисокого рівня інтенсивності. Втім, радіти цьому не варто. Конфлікти низького рівня інтенсивності, як правило, затягуються надовго, і Донбас у цьому правилі – не виняток. Цілком можливо, що через рік, два або три ми побачимо на Сході України приблизно те ж, що й сьогодні», – зауважив Хаас.
Він наголосив, що в тому разі, якщо Кремль хоче не дозволити Україні збалансуватися, постійно тримати країну в оборонній позиції, зупинити його буде дуже складно, тому очікувати стабілізації на Донбасі поки не варто. 
Крім того, він висловив думку, що Мінські домовленості у цілому є хорошою ідеєю, проте полягає в їх імплементації. Зокрема, важливо те, що Росія не зацікавлені в реалізації умов цього документа.  
«Щоб зрушити з мертвої точки, потрібно не тільки зберігати санкції, але і розширити їх. Якщо нафтові ціни не зростуть, сукупний ефект буде більш дієвим. Російська економіка продовжить падати. Це може змусити Москву скоротити військові витрати, в тому числі військову допомогу своїм іноземним союзникам. Але чи буде цього достатньо, щоб зупинити Росію, питання відкрите», – підкреслив у статті для НВ експерт. 
На його думку, найближчим часом курс Росії не зміниться, особливо поки при владі перебуває Путін. Хоча, як він зазначив, Україна може досягнути успіху навіть у таких умовах. Зокрема йдеться про боротьбу з корупцією, судову реформу, покращення співпраці між політиками, реальну програму приватизації.
 «Такі речі Москва зупинити не може. Україна може стати більш успішною і багатою державою, в яку прийдуть інвестиції, і це ніяк не пов’язано з Росією – це завдання української влади. Я не сказав нічого нового. Українці й самі знають, що робити. Питання полягає в тому, чи готовий український політичний клас це зробити. Якщо ні, звинувачувати треба не Путіна», – наголосив Хаас.

Коментарi

Коментарiв