Експерт пояснив, чому на Донбасі розвалюється формування бойовиків

121
Військовий експерт, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук пояснив, чому серед бойовиків так званої ДНР почався розпад.

Тимчук нагадав, що вбивства одного з ватажків так званої ДНР «Мотороли» інший терорист Михайло Товстих, більш відомий як Гіві, втік у Придністров’я. Крім того, екс-лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош повідомив, що близько 60% угруповання Гіві («Сомалі») подали рапорти на звільнення через втрати у боях з українськими військовими під Авдіївкою. 
«У мене немає інформації, що Гіві втік у Придністров’я. Але з початку вересня, якщо не з кінця серпня, неодноразово повідомляли, що у бандформуванні «Сомалі» вкрай поганий морально-психологічний стан особового складу. Були великі скарги по лінії контррозвідки. Я не знаю, хто зараз це розганяє по ЗМІ, але у нас була інформація про розкрадання бойових доплат. Основна проблема була в тому, що Гіві фактично взяв на себе роль місцевого царька і бога, який «вирішує», активно займався рукоприкладством, з приводу чого бойовики неодноразово зверталися у всякі «правоохоронні органи», але без жодного результату», − наголосив у статті для Апострофа експерт.
Він зауважив, що після вбивства «Мотороли» можна зробити висновок про те, що Гіві – наступний кандидат, оскільки він пішов на конфронтацію з ватажком так званої ДНР Олександром Захарченком. 
За його словами, ситуація всередині підрозділу «Сомалі» і навколо нього була така, що фактично він почав розпадатися. Зокрема, було зафіксовано велику кількість дезертирів. Крім того, якщо раніше народ ще якось не сильно бунтував, а лише висловлював невдоволення і доносив куди треба, то нині на тлі бойових дій невдоволення просто зашкалює. 
«Некерованість із боку Захарченко відразу ставила питання про те, що це бандформування навряд чи вписується в ту систему, яку на Донбасі вибудовує Росія: жорстка вертикаль, входження в армійські корпуси не тільки де-юре, але і де-факто, беззаперечне виконання наказів. Бойовики звикли до того, що ще з 2014 року, завдяки зв’язкам, вони вибивають з Росії певну допомогу, яку можна «дери банити», але це пішло, тому нині централізована система забезпечення: грошова, речова, продовольча. У цій ситуації підрозділ «Сомалі» намагався залишатися яким архаїчним осколком у всій структурі «ДНР». Але, як бачимо, не вийшло», − підсумував автор.

Коментарi

Коментарiв