Військовий експерт, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук пояснив, чому серед бойовиків так званої ДНР почався розпад.

Тимчук нагадав, що вбивства одного з ватажків так званої ДНР «Мотороли» інший терорист Михайло Товстих, більш відомий як Гіві, втік у Придністров’я. Крім того, екс-лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош повідомив, що близько 60% угруповання Гіві («Сомалі») подали рапорти на звільнення через втрати у боях з українськими військовими під Авдіївкою.
«У мене немає інформації, що Гіві втік у Придністров’я. Але з початку вересня, якщо не з кінця серпня, неодноразово повідомляли, що у бандформуванні «Сомалі» вкрай поганий морально-психологічний стан особового складу. Були великі скарги по лінії контррозвідки. Я не знаю, хто зараз це розганяє по ЗМІ, але у нас була інформація про розкрадання бойових доплат. Основна проблема була в тому, що Гіві фактично взяв на себе роль місцевого царька і бога, який «вирішує», активно займався рукоприкладством, з приводу чого бойовики неодноразово зверталися у всякі «правоохоронні органи», але без жодного результату», − наголосив у статті для Апострофа експерт.
Він зауважив, що після вбивства «Мотороли» можна зробити висновок про те, що Гіві – наступний кандидат, оскільки він пішов на конфронтацію з ватажком так званої ДНР Олександром Захарченком.
За його словами, ситуація всередині підрозділу «Сомалі» і навколо нього була така, що фактично він почав розпадатися. Зокрема, було зафіксовано велику кількість дезертирів. Крім того, якщо раніше народ ще якось не сильно бунтував, а лише висловлював невдоволення і доносив куди треба, то нині на тлі бойових дій невдоволення просто зашкалює.
«Некерованість із боку Захарченко відразу ставила питання про те, що це бандформування навряд чи вписується в ту систему, яку на Донбасі вибудовує Росія: жорстка вертикаль, входження в армійські корпуси не тільки де-юре, але і де-факто, беззаперечне виконання наказів. Бойовики звикли до того, що ще з 2014 року, завдяки зв’язкам, вони вибивають з Росії певну допомогу, яку можна «дери банити», але це пішло, тому нині централізована система забезпечення: грошова, речова, продовольча. У цій ситуації підрозділ «Сомалі» намагався залишатися яким архаїчним осколком у всій структурі «ДНР». Але, як бачимо, не вийшло», − підсумував автор.