Що учасникам війни очікувати від держави?

249

Народний депутат, голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко прокоментувала витрати на учасників війни, що закладені до Держбюджету 2017 року.

Ухвалений проект закону про державний бюджет 2017 року, який передбачає збільшення фінансування управління у галузі соціального захисту ветеранів Другої Світової війни та учасників війни на Сході. «Зростуть витрати на заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації наших воїнів та їхнє забезпечення санаторно-курортним лікуванням», – зазначає Ганна Гопко для НВ.

Але закон про бюджет – всього лише план, для втілення якого необхідно зробити велику та кропітку роботу. Після власного аналізу фактичного стану фінансування допомоги захисникам, Народний депутат робить невтішний висновок: «Протезування та ортезування з використанням новітніх технологій профінансовано менше, ніж на 10%. А кошти на психологічну допомогу, соціальну адаптацію та санаторно-курортне лікування – лише на третину».

Ганна Гопко наголосила також на тому, що від уряду необхідно вимагати плану виконання бюджету з урахуванням проблем цього року – невикористання запланованих коштів є свідченням або неправильного планування, або доказом неефективних процедур виділення різних видів допомоги. Також необхідно вимагати звіт за поточний рік і план на 2017 – як люди мають дізнаватись про всі доступні види підтримки від держави.

Підсумовуючи політик заявила: «Панове, за цими буквами і підписами життя і здоров’я тих людей, хто думає не лише про себе, а ризикує всім заради нас з вами і наших дітей. Про них маємо думати ми».

Коментарi

Коментарiв