Світ дивиться на Україну очима Росії

283

Видавець журналів Business Ukraine і Lviv Today, редактор The Odessa Review Пітер Дікінсон розповідає про тактику російської гібридної війни.

Після захоплення Криму на початку 2014 року пресі непросто не просто знаходити правильні терміни, щоб адекватно описати різних військових. І це невипадково. Пітер Дікінсон вважає, що саме на це спрямована тактика Росії: створити атмосферу двозначності, паралізуючи таким чином міжнародну громадську думку.

Тактика Кремля виявилась настільки ефективною, тому що моральним обов’язком світових ЗМІ є об’єктивне висвітлення конфлікту. На думку експерта, журналісти беззахисні перед тими, хто використовує їх відданість стандартам задля поширення брехні – пише НВ.

Видавець також вважає, що найбільша проблема при висвітленні українських подій в зарубіжній пресі – це недолік знань і розуміння нинішнього українського контексту, адже останні 25 років Україна в цілому була відсутня в світових ЗМІ. Країна залишається невідомою для всіх, крім небагатьох журналістів, які працюють на пострадянському просторі.

 

Недоліки при висвітленні тем про Україну тільки почали заповнюватися, левова частка доступної літератури на української тематики досі виходить з Росії. «Ймовірно, знадобляться десятиліття зусиль, щоб зовнішній світ перестав дивитися на Україну через російську призму», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв