Україну очікують дуже тяжкі часи – Глузман

153
Відомий український психіатр, дисидент, громадський діяч Семен Глузман у статті для Лівого берега висловив думку, що на тлі низки проблем Україну чекає важке майбутнє, і російська агресія є лише одним із факторів.

Пояснюючи, чому він усе частіше став робити песимістичні прогнози, Глузман зауважив, що на це його, зокрема, підштовхнув нещодавній скандал із елітною квартирою народного депутата України Сергія Лещенка.
«Особливо в морок майбутнього увігнала мене виразна історія з журналістом-депутатом Сергієм Лещенком. Чи не сама його квартира, а брутальність реакції пана Лещенка. На жаль, ледь видне світло в кінці тунелю для мене погасло. Головний обвинувач пороку жадібності і брехні виявився цілком традиційним українським політиком. Шкода, а мені так хотілося на них, молодих, сподіватися», − наголосив дисидент.
За його словами, ще однією серйозною проблемою нашої держави є вмираюча система медицини. 
«І нескінченні мантри чиновників і політиків про її порятунок у разі введення так званої страхової медицини. Що це? Прояв наївності? Повне нерозуміння реалій в країні? Прагматичний цинізм?», − зазначив автор. 
«Так, між мною, лікарем і платником податків (оскільки держава своїх грошей не має!) Повинен стояти хтось, уважно стежить за моїми руками. І головою. По суті, це і є страхова модель фінансування системи охорони здоров’я. Але перш повинні бути введені стандарти лікування, так звані Протоколи! Фальшиві, не імітаційні, які наполегливо намагаються впарити країні численні все ще радянські професори. А перед цим, до протоколів, повинна бути модернізована система підготовки персоналу, не тільки лікарів. І, відповідно, повинна бути проведена люстрація (не політична, суто інтелектуальна) професорсько-викладацького корпусу. Серйозна, глибока, продумана», − підкреслив психіатр. 
Щоправда, на його думку, люстрації немає і не буде, оскільки система охорони здоров’я вміє чинити опір і ховати гроші, що в деякі її ланки надходять в надлишку. 
«Розуміючи все це і осмислюючи зростаючі рейтинги пана Ляшка і йому подібних, важко зберігати оптимізм. Важкі нас очікують часи, дуже важкі. І Путін тут – лише супутній фактор, не більше. Багато моїх співгромадян хочуть зігріватися надією. Як у Беранже: якщо до правди святої світ дорогу знайти не зуміє, честь безумцеві, який навіє людству сон золотий! На жаль, в нашій країні золоті сни навівають цинічні політики. Коли ми міцно спимо, злодій у нашому будинку відчуває себе впевнено», – підсумував Глузман.

Коментарi

Коментарiв