Експерти «рознесли» обіцянку Порошенка про безвіз у листопаді

97
Експерти організації «Європа без бар’єрів» прокоментували обіцянку Президента України про отримання безвізового режиму з ЄС уже в листопаді 2016 року. 

Нагадаємо, напередодні Петро Порошенко заявив, що до 24 листопада Європейський Союз має завершити усі внутрішні процедури щодо надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС.
За словами фахівців, повне впровадження безвізового режиму 24 листопада є нереалістичним. Зокрема йдеться про те, що голосування за надання Україні безвізового режиму, яке заплановане на 24 листопада і про яке заявив Порошенко, буде не останнім кроком у скасуванні віз.
Відповідно до інформації експертів, після євродепутатів ухвалити рішення має також Рада ЄС, а після цього відповідне рішення має бути опубліковано в офіційному Віснику ЄС та набути чинності на 21-й день після публікації.
Крім того, ще до голосування в Європейському парламенті три інститути влади ЄС мають досягнути узгодженої позиції щодо новацій у процесі перемовин, відомих як «триалог». 
«Якщо дата ухвалення рішення Європарламентом до 24 листопада виглядає абсолютно логічною і технічно можливою (наступна пленарна сесія ЄП триватиме з 21 по 24 листопада, до того часу цілком можливе завершення триалогу щодо України), то остаточне рішення ЄС на цю дату є малоімовірним, як і набуття чинності безвізовим режимом до кінця наступного місяця», – ідеться в поясненні експертів. 

Коментарi

Коментарiв