Конфлікт в Україні триватиме як мінімум 20-25 років – британський експерт

271
Британський журналіст і політолог Едвард Лукас розкритикував Мінські домовленості, а також політику Президента України Петра Порошенка.

На думку Лукаса, Мінські домовленості – погана угода, але ситуація для України могла бути набагато гіршою. За його словами, говорячи про Україну, потрібно враховувати, що це біг на довгу дистанцію. 
«Нині там перетнулися або, якщо завгодно, зійшлися в одній точці відразу три серйозних кризи. Це криза фінансово-економічна, державно-політична, за великим рахунком, там досі немає інститутів, необхідних для функціонування сучасної держави. Ну і третя криза – геополітична, оскільки де-факто країна знаходиться у стані війни з Росією. Навіть однієї з цих криз може бути достатньо для краху країни. А тут – три зійшлися в одному місці. Тому кожен день, який пережила Україна, – це перемога. Щодо України небезпечно нетерпіння і завищені очікування», – зауважив в інтерв’ю Радіо Свобода журналіст.
 
«Я сам розчарований Порошенком, я не вважаю, що в України хороший президент і сильний уряд. Але засуджувати їх легко, однак потрібно визнати, що вони зуміли витримати, нехай і за підтримки Заходу, яка виявилася достатньою для того, щоб стримати агресію Росії», – наголосив експерт. 
За його словами, «війну іноді важливіше не програти», а мірою вирішення конституційної та економічної кризи в України може з’явитися шанс стати більш привабливою країною. 
«У тому числі і для тих людей на Сході України, які зараз нелояльні або сумніваються. Пройдуть роки, відновляться чи налагодяться якісь людські контакти. Але історія з Україною – це надовго, це проект на 20-25 років, не менше», – спрогнозував Лукас.

Коментарi

Коментарiв