Американський експерт попередив про нові воєнні провокації Росії

171
Професор російських та східноєвропейських досліджень Мітчелл Оренстін спрогнозував, що Росія може піти на воєнні провокації проти США, щоб викликати паніку в Америці і таким чином вплинути на результати президентських виборів.

На думку Оренстіна, Кремль прагне вплинути на вибори у США, підтвердженням чому  є публікаціє компрометуючих матеріалів проти Ґілларі Клінтон та Демократичної партії. Оскільки це не допомогло підняти рейтинги кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа, «Москва може піти на надзвичайні кроки».
«Обурення Москви з приводу провалу спецоперації з WikiLeaks може бути причиною її словесних нападок на США через події у Сирії. За кілька днів після публікації першої низки документів сайтом, Росія видала серію жорстких погроз на адресу США після того, як Вашингтон вийшов із мирних переговорів щодо Сирії», – зауважив професор. 
«10 жовтня, наприклад, головний російський пропагандист Дмитро Кисельов заявив, що «недостойна поведінка» США щодо Росії може мати «ядерні наслідки». Жиріновскій порадив американцям голосувати за Дональда Трампа перед загрозою ядерної війни. Водночас Росія розмістила ракетні системи, здатні нести ядерну зброю у Калінінграді, давши зрозуміти, що її слова супроводжуються загрозою військових дій», – зауважив у статті для Радіо Свобода фахівець.
За його словами, таким чином Кремль міг спробувати панікою підштовхнути американців підтримувати Трампа, який відомий своїм прихильним ставленням до Путіна і Росії в цілому. Тому, на думку Оренстіна, через безрезультатність цих зусиль, Путін неодмінно піде на ескалацію.
«Західні лідери повинні бути готовими надалі вживати контрзаходи проти російської пропаганди на телебаченні та у соціальних мережах, прямо заявляти про спроби Росії вплинути на вибори у США (а також Франції та Німеччині), та дати чіткий сигнал, що кібератаки на політичний процес у США не залишаться без відповіді, як про це раніше вже обмовився під час інтерв’ю віце-президент США Джо Байден», – наголосив експерт.

Коментарi

Коментарiв