Третя світова може розпочатися попри обіцянки Росії – Фельґенґауер

182
Російський військовий експерт Павєл Фельґенґауер прокоментував заяву екс-очільника Адміністрації Президента РФ Сєргєя Іванова про те, що «усі досить розумні, щоб не допустити початку третьої світової війни із застосуванням ядерної зброї». 

«Як і завжди, війни ніхто не бажає – збираються балансувати на межі. Проблема в тому, що можна звалитися з межі. Коли балансуєш, завжди є шанс, що трапиться некерована ескалація. Така політика називається балансуванням на межі війни, англійською це називається brinkmanship. Термін придумав Джон Фостер Даллес у 60-ті роки, який був держсекретарем при президентові Дуайті Ейзенхауері», − наголосив Фельґенґауер.
Він пояснив, що це – тактика часів Холодної війни, основою якої було саме ядерне протистояння. Вона базувалася на тому, що ядерної війни ніхто не хоче, але обидві сторони загрожують нею. 
«І такі загрози, що «ми знаходимося на межі», робилися з надією на те, що інша сторона піде на поступки, щоб з цієї межі не звалитися – ядерне стримування в парі з балансуванням на межі», – зауважив у статті для Апострофа експерт. 
За його словами, завжди є ймовірність початку ескалації. «Спочатку військові дії у вигляді сутичок, а потім вони будуть наростати, тому що кожна сторона буде вважати, що вона намагається вийти на збалансовану позицію, завдавати обмежений удар у відповідь. Але в результаті розпочнеться некерована ескалація, яка врешті-решт призведе до світової ядерної війни».
Як зазначив фахівець, неминуча загроза такого протистояння буде існувати, тому поки не можна стверджувати, що світової ядерної війни не буде, хоча, звісно, цього насправді ніхто не хоче.
«Іванов вважає, що американці на нас тиснуть. На Заході зовсім інша думка. Про те, що Росія проявляє агресивність, сперечатися безглуздо. У Росії вважають, що вона захищається. А результат може виявитися плачевним. Ніхто не прагне великої війни, але вона все одно може статися. Тому я не згоден з Івановим, що точно нічого не буде. Загроза така, що все може розпочатися за 15 хвилин, і ми вже будемо у великій війні», – підсумував Фельґенґауер.

Коментарi

Коментарiв