Богдан Яременко: Схоже, на Банковій усе дуже погано

252
Очевидно через шквал критики і несприйняття недільних одкровень нашого президента «про безвіз з ЄС з 24 листопада» стратеги Банкової кинулись затуляти інформаційну амбразуру могутніми грудьми заступника глави адміністрації президента Костянтина Єлісеєва.
Саме того чоловіка, який за посадовими обов’язками є зовнішньополітичним радником президента, і мав би стримувати Порошенка від дурниць на ефірах про ЄС і на інші зовнішньополітичні теми.
Логіка є – не впорався з підготовкою президента до ефіру – йди і розгрібай наслідки.
Ну, і Костянтин вирішив, що не може особливо відрізнятися від президента (помічники часто копіюють своїх начальників так само, як коти своїх господарів), а тому має ощасливити нас хорошою новиною – виявляється, в ЄС існує консенсус (загальна згода) щодо надання Україні безвізу. Ну, перемога.
Але проблема в тому, що цей консенсус був сформований в ЄС, не буду зараз перевіряти точну дату, − 7 чи 10 років тому – перед початком переговорів з нашою державою щодо умов запровадження безвізових поїздок для наших громадян.
Так працює ЄС – спершу ухвалюється рішення (досягається консенсус) щось зробити, і лише після цього починають це робити. Очевидно єдиним на сьогодні винятком з цього правила стала Голландія з її «українським референдумом». І саме тому, що референдум відбувся вже після сформованого консенсусу (згоди уряду цієї країни поміж інших) маємо підстави сподіватися, що процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС таки буде завершено. Тобто ЄС не живе за правилами «ви смажте, а риба буде» або «проводимо вибори, а припинення вогню потім буде».
Проблема на сьогодні не у наявності чи відсутності консенсусу в ЄС щодо безвізу з Україною, а у незавершеності процедури прийняття відповідного рішення. З давно існуючим консенсусом з цього питання.
А між тим, схоже, що все дуже погано на Банковій, якщо нас починають радувати хорошими новинами десятирічної давнини.

Коментарi

Коментарiв