Американський журналіст пояснив, як Захід може перехитрити Путіна

151
Американський журналіст Філіп Стівенс зауважив, що Президент Росії Владімір Путін хоче, щоб до нього ставилися як до лідера країни, здатної говорити із США та Китаєм на рівних.

«Режим Володимира Путіна визначає себе через свої образи. У російського президента є великий лист образ і нібито принижень, починаючи від розпаду СРСР до розширення ЄС і НАТО, а також військових інтервенцій США на Близькому Сході. Але предметом особливої, особистої образи є кілька слів, сказаних пару років тому Президентом США Бараком Обамою», – наголосив журналіст.
Він зауважив, що Путін вимагає поваги, у той час як Обама заявив, що Росія – лише «регіональна держава», а її реваншистська військова інтервенція в Україні була свідченням слабкості, а не сили. Дії РФ були «проблемою», але далеко не головною загрозою безпеці Америки.
«Можна уявити собі крики обурення, які звучали після цієї заяви в Кремлі», – підкреслив Стівенс, додавши, що Обама був правий і неправий одночасно, оскільки, хоча і за всіма параметрами Росія переживає явний спад, лідер США недооцінив готовність Москви використовувати її досить потужну армію.
«Путін – це лідер, готовий ризикувати тоді, коли Захід насамперед цінує обережність. До того ж, Обама також не побачив зв’язок між авантюризмом і пораненою національною гордістю», – цитує НВ публіциста.  
За його словами, якщо Путін і хоче чогось у глобальних масштабах, так це того, щоб до нього ставилися як до лідера країни, яка здатна говорити із США та Китаєм на рівних. Щоправда, у цій ситуації слід розуміти, що Росія – не Радянський Союз. «США та їхні союзники можуть створити нові принципи для реалістичного перезавантаження. Почати слід із рішучості, послідовності, спілкування й поваги».
На думку журналіста, найважливіший із цих принципів – рішучість, оскільки Путін відчуває опонентів на слабкість. Відповідно, Захід помилився, коли вважав, що рішуча відповідь може спровокувати ескалацію.
Другий аспект – послідовність. Автор підмітив, що Путін вміє використовувати розколи і невпевненість.
Третій – спілкування. Не мається на увазі гра в піддавки. Там, де сторони можуть співпрацювати, Захід повинен закликати до спільних дій.
«І, нарешті, повага. Росія слабка в більшості галузей – це очевидно. Але нерозумно Президенту США вказувати тонкошкірому російському Президенту на неприємну реальність. Удавання в дипломатії допустимо. Сумно лише те, що чим довше Путін робить вигляд, що Росія – супердержава, тим більший шанс, що рано чи пізно вона перестане бути великою країною», – резюмував Стівенс.

Коментарi

Коментарiв