Ми побачили, наскільки корумповану країну ми створили – експерт про е-декларації

216
Філософ, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький прокоментував е-декларації українських політиків, які останнім часом стали основною темою обговорень у ЗМІ і мережах.

«Не рахуйте мільйони кеша у тумбочках. Не смакуйте картини і ролекси. Не заздріть сотням квадратних метрів солідних будинків і кількості їхніх земельних ділянок. Краще запитаємо себе, як так сталось, що при владі опинились саме добре заможні. Не лише ті, хто встиг побудувати бізнес у вирі лихоліття першого десятиліття незалежності. А й ті, хто досить багато років – «слуги народу». Або є і тими, й тими», – зазначив Бистрицький.
Він наголосив, що протягом приблизно 20 років із 25 років незалежності ми призвичаїлись жити з олігархами, тому для нас подумки неважко оперувати цим поняттям, так само, як і волати про демократію.
«Нам є чим пишатись: ми розширили поняття олігархії. Їх не п’ять найбагатших, і не десять. Наша купка численна: таких сотні і тисячі. Можливо, з кілька десятків тисяч при центральній чи регіональній владах. Всі ті, хто став заможним чи відносно заможним завдяки місцю чи посаді у владі, прохідному місці у партії вождя. Вони у точному сенсі слова олігархи. Вони, вона і він, складають олігархат», – підкреслив у своєму Facebook філософ.
Крім того, як він зауважив, усі сподіваються, що е-декларації допоможуть нам виявити і побороти корупціонерів, але насправді це не зовсім так. Щоправда, прозорість і відкритість показують корумпованість всієї системи, яку ми створили на сьогодні.
«Корупція – не річ. І не корупціонер із ролексом і мерсом. Її не вхопити і не забрати, навіть якщо ми знаємо, у якій тумбочці, у якому чудовому будинку лежить мільйон кеша. (Це злодії грабують награбоване і це авантюрні популісти хапаються за гасла «забрати і поділити»). Корупція – це корозія міжлюдських стосунків, соціальної побудови», – зазначив очільник «Відродження».
 
«Розширене поняття олігархату підказує нам: не дуже захоплюйтесь картинками статків, які послужливо будуть смакувати медіа. Справа не завершується поборюванням кожного окремого олігарха відважними сергіями. Справа у системних і послідовних реформах, які призведуть до заміни олігархату на демократію. Яка, по-сучасному, має бути владою всього заможного народу», – підсумував Бистрицький.

Коментарi

Коментарiв