Е-декларації показали, що ми можемо стати країною «третього світу» – публіцист

176
Відомий український журналіст, публіцист Віталій Портніков прокоментував резонанс навколо електронних декларацій вітчизняних політиків.

«Історію з електронним декларуванням необхідно було вигадати, щоб зрозуміти суспільні настрої. У суспільстві очевидний запит на справедливість. При такому запиті країна, на перший погляд, приречена на перемогу сильної лівої партії. Ця партія – як це і було, наприклад, в скандинавських країнах – повинна була б змінити систему оподаткування, збільшивши податки для багатих і зменшивши для бідних – але при цьому домогтися оподаткування для всіх, посиливши відповідальність для неплатників», – наголосив у своєму Facebook публіцист.
За його словами, не буде ні лівої партії, ні її перемоги, оскільки запит – не так на соціальну справедливість, як на соціалістичну.
«Тобто на справедливість для інших. Такий запит працює при соціалізмі, але абсолютно безплідний при ринковій економіці. Тому суспільні настрої природним чином перетворюють Україну в типову країну «третього світу» з роздоллям популістів і прірвою між багатими і бідними. Такою країною – за будь-яких реформ – Україна буде, поки покоління людей, які виросли в атмосфері запиту на соціалістичну справедливість, просто не вимруть. Зараз дуже важливо не дати цим людям «правильно» виховати своїх дітей і онуків», – підсумував Портніков.

Коментарi

Коментарiв