Порошенко забрехався про свої офшори – журналіст

160
Журналіст-розслідувач Дмитро Гнап зауважив, що Президент України Петро Порошенко опосередковано визнав, що планував продати корпорацію «Roshen» через офшорну фірму.

«Мене не так зацікавила його декларація, як супроводжувальний її допис у фейсбуці, який президент, очевидно, написав власноруч (там на початку допису його ініціали: ПП.). Так от, в цьому дописі президента є цікаве речення: «2014 року була створена лише одна нова компанія, якою я володію напряму, – для продажу «Roshen», – пише Гнап, підкресливши, що раніше глава держави говорив протилежне.
«Очевидно, в дописі Президента йдеться про компанію Prime Asset Partners Limited з Британських Віргінських островів. Ту саму скандальну офшорку з Panama Papers. Цим віргінським офшором Порошенко володіє одноосібно і напряму, і створений він вже під час його президентства», – пояснив журналіст.
«Віргінський офшор Президента є засновником кіпрської фірми, кіпрська володіє голландською, а голландська контролює український фонд, якому належить весь «Roshen». Тобто, вся ця шоколадна піраміда спирається на один маленький віргінський офшор. Продав офшор – позбувся всієї цукеркової імперії», – наголосив розслідував.
Крім того, він нагадав, що раніше Порошенко стверджував, мовляв віргінський офшор йому був потрібен для передачі активів у «сліпий траст», а не для продажу. Таким чином, у квітні під час прес-конференції в Токіо Президент України стверджував, що у створеній компанії немає статутного капіталу і відкритих рахунків, оскільки принциповою позицією була відсутність операцій через неї, а єдиною метою – передача відомих активів президента до «сліпого» трасту банкові з хорошою репутацією, який нібито й вимагав створення офшору.
 
«Якби президент в розпал офшорного скандалу визнав, що цей офшор створений для продажу «Roshen» стало б очевидно, що він хотів кинути український бюджет на кругленьку суму не сплачених податків. Бо на Віргінських островах податок з продажу активів платити не треба», – підкреслив Гнап.
«Як писав Bloomberg, Порошенку восени 2014 року компанія Nestle пропонувала за «Roshen» 1 мільярд доларів. Він хотів три мільярди. Але, навіть, якщо продав би за мільярд, український бюджет не отримав би 170 мільйонів доларів, тому що власник мінявся б на Віргінських островах», – нагадав у своєму Facebook журналіст.
На його думку, зізнатися в таких намірах для Президента була би справжньою ганьбою.
«Тому, коли все випливло з офшорним скандалом, Порошенком разом з юристами, була обрана тактика заперечувати очевидне… .А тепер Президент визнав, що хотів продати свій бізнес через офшор? Така маленька лажа через клятий поспіх сьогодні перекреслила таку титанічну роботу по відбілюванню репутації», – підсумував автор.

Коментарi

Коментарiв