Шабунін розповів, яку користь для звичайних українців принесе е-декларування

258
Очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін розповів про користь від процесу електронного декларування доходів українських політиків.

«Декларування потрібне для кількох речей. По-перше, контролювати відповідність статків державного службовця рівню його заробітку. Якщо такий рівень не корелюється, то це ознака кримінального злочину, наприклад, незаконного збагачення», – пояснив експерт.
По-друге, за його словами, якщо такий рівень не корелюється, то на такого чиновника потрібно звернути увагу і суспільству, і його керівництву. По-третє, якщо рівень життя політика чи високопосадовця критично не корелюється з його заявами, публічною позицією, то виборці повинні про це знати.
«Наприклад, народний депутат дуже переймається невисокою зарплатою громадян чи низькими соціальними стандартами, і при цьому купує собі п’ять предметів одягу на 23 тисячі доларів. Можливо, це не кримінальний злочин, але виборець про ці факти повинен знати», – наголосив Шабунін.
Крім того, він зауважив, що насправді довести кримінальний злочин в процесі е-декларування – складна процедура.
«Навіть наявність факту неспівпадіння з декларацією доходів чиновника чи політика не гарантує, що ця процедура закінчиться судовим вироком. Але сам цей факт вже не може не лишати відбитку на їхній репутації», – висловив думку у коментарі 24 очільник Центру протидії корупції.
У підсумку він зазначив, що оприлюднення е-декларацій – вже колосальна зміна. Тому є сподівання, що факти наявності корупції, окрім політичних наслідків, матимуть і кримінальні.

Коментарi

Коментарiв