Путін хоче змінити батіг на пряниках у відносинах із Україною – політолог

236
Політолог Георгій Кухалейшвілі прокоментував заяву російського Президента Владіміра Путіна про готовність відновити прямі поставки природного газу в Україну за 180 доларів за 1000 кубометрів на умовах передоплати.

Кухалейшвілі нагадав, що у цій заяві кремлівський лідер у дусі великодержавних шовіністів підкреслив, що «українці й росіяни це один народ, однієї історії, однієї культури, дуже близький етнічно», який спочатку «розділили», а потім «загнали». За його словами, «один народ» можна сприймати як посил до формування політичного та економічного альянсу.
«Заяви Путіна символічні й їх можна сприймати як намагання відійти від батога і перейти до пряника у відносинах з Україною. Як це вже мало місце у відносинах СРСР і Фінляндії в 1939-91 років. Під час Зимової війни 1939-40 років, СРСР присвоїв собі 11% території Фінляндії і з величезними військовими і людськими втратами. Однак, Кремль не зміг повернути країну у фарватер зовнішньої політики Москви», – зауважив політолог.
Він наголосив, що військові методи тиску не виправдали себе і в Україні. Ні анексія Криму, ні агресія на Донбасі не змусили Банкову повернутися в своїй зовнішній політиці до пріоритетів екс-президента Віктора Януковича – інтеграції в Митний союз, з перспективою вступу в Організацію Договору Колективної Безпеки. Про це експерт пише у статті для 112.
На його думку, російська влада допускає використання фінського сценарію для нормалізації відносин з Україною. «Україна відмовляється від інтеграції в ЄС і НАТО і починає процедуру вступу у Митний союз і ОДКБ, визнає Крим територією РФ. Натомість РФ відновлює постачання природного газу та скасовує заборони на продукцію українських промислових підприємств в умовах єдиного митного простору і виконує мінські домовленості в інтересах України. Захід скасовує санкції і відновлює повноцінні торгово-економічні відносини з Росією».
«Якщо Україна погодиться піти на поступки Росії, то не зможе відновити свою територіальну цілісність, як це не вдалося зробити Фінляндії. Навіть якщо Україна стане членом Митного союзу, Росія не поверне Крим, який російське суспільство з царських часів вважає своєю територією. В іншому випадку чинна влада Росії втратить рейтинги серед власних громадян», – пояснив Кухалейшвілі.

Коментарi

Коментарiв