«Вставання з колін» насправді зруйнує Росію – журналіст

182
Журналіст Борис Бахтєєв спрогнозував, що велич, пафос і так зване «вставання з колін» погубить російське суспільство навіть гірше, ніж економічні санкції. 

«Процитую агітку з російської блогосфери: «Ти спиш у будинку, я у спортзалі. Ти вночі в клуб, я відпочиваю після тренування. У тебе багато дівчат і мало друзів, у мене багато друзів і одна дівчина. У тебе зручні мокасини, а я в кросівках. У тебе крута машина, я постійно бігаю. Ти кричиш на маму, я за нею скучаю. Ти радієш приїзду дівчат, я – СМС від неї. Ти хочеш на тусовку, я хочу спати». Здоровий спосіб життя (нехай і дещо надмірний, який замінює собою саме життя) з елементами здорової моралі? Ось вам закінчення: «Ти дивишся фільми про війну, я до неї готуюся. Ти думаєш, що ти крутий, я це вже довів», − зауважив Бахтєєв.
Таким чином, як він підкреслив, «бути крутим = готуватися до війни. Вести здоровий спосіб життя = готуватися до війни. Мета життя – смерть на війні. Єдина гідна мета життя. На його думку, щось таке вже було приблизно 80 років тому. 
«Але гаразд, це «патріотична молодь», яка під впливом пропаганди сильно затрималася на стадії інфантильного мислення. З віком, можливо, пройде. Куди тривожніше те, що доводилося не тільки читати в тій же російській блогосфері, а й чути особисто – в розмовах зі знайомими, які, здавалося би, тверезо мислять», – наголосив у статті для НВ журналіст. 
Крім того, він підмітив, що російської зовнішньополітичної блогосфери – нетерпимість, хамство і зловтіха. Як приклад автор нагадав, що близько 10 років тому йому довелося прочитати пост одного цілком пристойного, судячи з іншим постам, росіянина. 
«Він міркував, як не допустити руху України на Захід (Президентом України тоді був Віктор Ющенко): на його думку, потрібно всього лише, щоб в Іраку російський спецзагін переодягнувся в українську військову форму і вбив польських солдатів – або ж переодягнувся в польську форму і вбив українських. Слово «вбив» звучало абсолютно буденно – як щось звичайне і буденне, само собою зрозуміле», – наголосив Бахтєєв. 
На цьому тлі він зазначив, що людина не може мати двох різних характерів і людини і двох різних систем цінностей на різні випадки життя. Відповідно, якщо для когось убивство допустимо у міждержавних відносинах, можна сміливо стверджувати: в його системі цінностей воно допустимо і в міжособистісних відносинах, у відносинах між людьми. 
«Вкрай наївно вважати ніби, каналізувавши агресію зовні, можна знизити її рівень у суспільстві. Навпаки: якщо агресія не тільки допустима, але і похвальна щодо інших країн і їхніх громадян, то вона сама по собі, завжди і скрізь, є доблестю. У російському суспільстві агресія вже зашкалює. Агресія всіх проти всіх, ненависть всіх до всіх», – пише журналіст.
Він наголосив, що росіяни дружно люблять Путіна, хоча, в той же час, бачать, що у країні усе далеко не дуже добре. 
«Хто винен в цьому? Зрозуміло, в глобальному сенсі – американці. Але хто винен, що на вулицях бруд, до чиновника не пробитися, лікар, за радянською традицією, бачить в кожному пацієнтові не хворого, а симулянта, якого потрібно не лікувати, а викрити, а вчителька, за радянською ж традицією, дуже скидається на прапорщика у спідниці? Як не напружуй фантазію, а американців до цього не приліпити», – пояснив публіцист. 
«Але справа навіть не в Путіні. Якщо в суспільстві панує ненависть всіх до всіх, агресія всіх по відношенню до всіх, – рано чи пізно в такому суспільстві відбудеться потужний вибух. За всіма параметрами і по всіх осях координат. Об’ємний вибух. Той самий – безглуздий і нещадний. Російська влада, зрозуміло, буде намагатися якщо не запобігти, то хоча б відтягнути і послабити цей вибух. Ось тільки яка саме потрібні для цього заходи – і якого масштабу?», – підсумував Бахтєєв.

Коментарi

Коментарiв