Росія використає вибори в Молдові для дестабілізації України – публіцист

268
Український публіцист, журналіст Віталій Портніков пояснив, чому виборі в Молдові можуть становити небезпеку навіть для України, і як тут причетна Росія.

«Потрібно розуміти, що успіх проросійського кандидата від Партії соціалістів Ігоря Додона на президентських виборах – частина російського політичного плану по дестабілізації України. Маленька Молдова тут – тільки випробувальний полігон, сама по собі вона Кремль не цікавить. Зате саме в цій бідній країні, частина території якої ось вже 25 років перебуває під російською окупацією, обкатуються нові технології», – пояснив Портніков.
За його словами, перша частина плану – дискредитація проєвропейських політичних сил – уже успішно здійснена в Молдові і зараз починає здійснюватися в Україні. Про це журналіст пише у колонці newsru.ua.
«Потім починають вселяти думку про те, що на Європу сподіватися годі, «халяви» не буде, а буде тільки «годівниця для олігархів». А добренький дядько Путін, якщо ви будете добре себе вести, дасть вам продавати продукцію на неосяжному російському ринку і відновить територіальну цілісність», – зауважив публіцист.
Крім того, він наголосив, що після цього електорат починає вірити «в шизофренічну ідею про те, що вдасться домовитися і там, і сям». 
На думку Портнікова, на такому тлі проросійський кандидат перемагає на президентських виборах і «здобуває перемогу маріонеток на виборах до парламенту». 
«Після цього приймається «план Додона» про федералізацію Молдови, в результаті якого маленька країна поділяється на кілька суб’єктів», – підкреслив автор.
Як він пояснив, таким чином «формально нейтральна Молдова» стає центром дестабілізації сусідніх країн – України та Румунії. «Але чи потрібен Росії такий форпост без України? Звичайно, ні. У Кремлі впевнені, що і в нашій країні все піде за таким же сценарієм. Залишилося тільки організувати «змішаний протест», забезпечити перемогу своїх маріонеток на парламентських і президентських виборах і досягти тієї самої федералізації, про яку невтомно говорять Путін і Лавров». 
Нагадаємо, у першому турі президентських виборів у Молдові перемагає Додон. Відповідно до результатів підрахунку близько 98% бюлетенів, він набрав 48,72% голосів. Крім того, 25 жовтня під час теледебатів Додон заявляв, що Крим належить Росії. 

Коментарi

Коментарiв