Путін знайшов новий важіль впливу на світ – британський журналіст

171
Британський журналіст, редактор Financial Times Джон Ллойд пояснив, чому вплив Президента Росії Владіміра Путіна на світовій арені знову може відновитися, проте не надовго.

Ллойд нагадав, що другий термін Барака Обами на посаді Президента США уже наближується до завершення. 
«Обама, новачок у питаннях міжнародних відносин, прийшов до влади в Америці в той момент, коли зовнішня політика країни являла собою, радше, галузь змагання між різними функціонерами, ніж конкретну позицію держави. У нього не було чіткого уявлення про те, що робити з диктаторами. Він неохоче втягувався в конфлікти за кордоном. Він був проти вторгнення в Ірак ще коли був сенатором від штату Іллінойс», − зауважив журналіст.
Він наголосив, що навіть тоді, коли Президент Сирії Башар Асад перейшов «червону лінію», встановлену самим Обамою, використавши хімічну зброю, американський президент не направив до Сирії своїх солдатів. 
Звісно, політика Обами в цій ситуації не могла не порадувати Кремль. Президент Володимир Путін успішно застосовує навички, які здобув, працюючи в радянському КДБ. Путін – завзятий прихильник школи реальної політики, яка вважає, що національні інтереси мають бути дороговказом політиків. Міркування гуманності – такі як захист пригноблених – питання другорядне.
«Втягування Росії в сирійський конфлікт – це про національні інтереси. Асад – найближчий союзник Москви на Близькому Сході. Його провал сильно вдарить по іміджу Росії. Ба більше, Кремль не зможе, як планував, зміцнити свою базу постачання в порту сирійського міста Тартус. Щоправда, здається, Росії не потрібно ніяке врегулювання конфлікту, крім знищення трьох чвертей Сирії», – цитує НВ редактора Financial Times.
За його словами, саме Сирія – найяскравіше підтвердження того, що Росія повертається у гру. 
«Тепер у світі три сильні лідери: Росія, ослаблена через падіння цін на нафту і запровадження санкцій, але не знижує військових витрат; Китай, зростання якого сповільнилося, але який, як і раніше, посилює свою військову міць (хоч і відчуває жах щоразу, коли його звинувачують в агресивних намірах), і Сполучені Штати, все ще найсильніша в економічному і військовому плані держава, але стримувана Росією в Сирії і Китаєм в Південно-Китайському морі», – зауважив автор. 
Тим не менше, на його думку, чим далі, тим менш привабливо виглядають перспективи для російського лідера, оскільки Путін хороший тактик, проте до довгострокової стратегічної переваги йому ще далеко. 
«Що буде в Сирії після того, як переможе Асад? Чи може сирійський правитель з допомогою Росії постійно придушувати своє населення, велика частина якого має більш вагомі підстави, щоб ненавидіти його зараз, ніж на початку повстання? Хто дасть сотні мільярдів доларів, необхідних на відновлення зруйнованої країни? Хто прийме мільйони біженців? Росія знайшла важіль, з допомогою якого вона змогла підняти свою силу на глобальний рівень. Але вона не знайшла собі ролі, яка допомогла б цьому світу вижити», – підсумував Ллойд.

Коментарi

Коментарiв