Е-декларування може відштовхнути бізнесменів від політики – експерт

179
Директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко проаналізував переваги процесу електронного декларування доходів політиків і чиновників в Україні. 

За словами Небоженка, процес декларування своїх статків може змусити бізнесменів у владі задуматись – чи варто йти у парламент або на посаду у виконавчій владі, чи краще залишитись поза прискіпливою увагою преси та громадянського суспільства.
Крім того, він наголосив, що народні обранці повинні мати хороші оклади, особливо якщо у владу йдуть молоді та чесні, які повинні утримувати сім’ї і не красти. Щоправда, нині в парламенті близько 80% його складу – це бізнес, який туди прийшов, щоб отримати політичний «дах». 
За 15 років парламент тихо перетворився на біржу. Депутати там зустрічаються, щоб вирішувати свої справи. А голосування за необхідні країні закони – це на другому плані. Парламентарі, як і раніше, «кнопко давлять», – підкреслив у коментарі 24 політолог.
На його думку, на цьому тлі парламент повинен перестати бути біржею, де надають корупційні послуги. Тим не менше, як він зазначив, і тут можна знайти певні позитивні аспекти.
«Бізнесмени після е-декларування і підвищення до них уваги з боку фіскальних служб налякані. Вони кажуть: «навіщо нам потрібен депутатський мандат, краще я буду в бізнесі і спокійно матиму справу з податковою». Тому на наступних парламентських виборах бізнесменів, які балотуватимуться до Верховної Ради, буде менше», – запевнив Небоженко. 
До того ж, він вважає, що за своїми політичними наслідками можна прирівняти до Майдану. Поступово процес е-декларування поставить питання про те, що наступного року багата людина вибиратиме: або вона краде, або йде в політику. Крадіжка має залишитися в рамках бізнесу. Щоправда, за його словами, навесні, коли хвиля невдоволення вляжеться, народні обранці все одно повернуться до питання підвищення собі зарплат.

Коментарi

Коментарiв