Нідерланди зрадили Україну через страх перед Росією – публіцист

168
Український публіцист, журналіст Віталій Портніков розкритикував страх низки європейських держав перед Росією і проаналізував, чи варто на цьому тлі вступати до ЄС.

Публіцист нагадав, що напередодні Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте пообіцяв знайти компроміс, який дозволить його країні підписати Угоду про асоціацію України з Євросоюзом не дивлячись на підсумки горезвісного консультативного референдуму. 
«Я не збираюся кидати камені в Марка Рютте. Він шукає можливість для голландського політичного класу погодитися з українською асоціацією – і при цьому не втратити обличчя. Його лист нідерландським парламентарям – це приклад відповідальності, оскільки глава уряду вказує, що європейська єдність у питанні про українську асоціації є «найкращою відповіддю на зовнішню політику Росії, яка призводить до дестабілізації на зовнішніх кордонах Євросоюзу», – зауважив у статті для Главреда Портніков. 
Він підкреслив, що пункти, яких вимагає Рютте, просто відсутні в Угоді про асоціацію. Немає ні чітко окресленої перспективи членства, ані гарантій безпеки і зобов’язань надавати військову допомогу, ні готовності надати українцям право легально працювати в ЄС. 
«Якби Євросоюз думав про своє майбутнє, вони повинні були б там з’явитися. Саме зараз. Те, що Рютте хоче домогтися ухвалення документа, який перекреслює саму можливість такого розвитку відносин між ЄС і Україною – це не наша проблема. Це проблема Європи», – наголосив журналіст.
Крім того, він зауважив, що український Майдан 2013-2014 років був зоряним часом Європейського Союзу, оскільки сотні тисяч людей, які виходили на вулиці, захищаючи своє право на вибір європейського шляху розвитку, демонструючи готовність боротися за це право в умовах, коли в самих країнах ЄС повно євроскептиків і евронитиків – це була найбільш наочна демонстрація привабливості європейської ідеї. 
«За весь час існування Європейського Союзу жоден із громадян складових його країн не віддав життя за європейську ідею. Просто проводили референдуми – вступати чи ні. Здавалося б, які ще потрібні докази того, що Європейський Союз – це цивілізаційний вибір наших громадян?», – зазначив автор.
На його думку, європейці все зрозуміли і просто злякалися. Але навіть не нас, а Росії. І саме тому спочатку «мурижили з підписанням Угоди про, довго думали, як відповісти на Крим – щоб обличчя не втратити і гроші теж не дуже. Маринували «Містралі».
«Потім був цей горезвісний нідерландський референдум, абсолютно маразматичний хоча б тому, що було ясно – навіть якщо його учасники проголосують проти асоціації, вона все одно буде діяти. Сенсу в цьому референдумі було як кіт наплакав. Але він явно позначив кризу Європейського Союзу і відсутність бачення перспективи у його мешканців, оскільки ті голландці, які проголосували проти – вони ж не просто проти європейської єдності проголосували. Вони нас зрадили. Зрадили вже після того, як «Boeing» із їхніми співвітчизниками згорів у нашому небі, підбитий російськими варварами. Зрадили, тому що хотіли покарати нас за європейські прапори на Майдані. Зрадили, тому що бояться Росії. І тому що хочуть грошей від співпраці з нею», – наголосив Портніков.

Коментарi

Коментарiв