Піком Савченко став середній палець російському суду – правозахисник

230
Відомий правозахисник Валерій Фуйор прокоментував візит народної депутатки України Надії Савченко до Росії, де вона колись була політв’язнем.  

«Надія Савченко, помилувана указом президента Володимира Путіна, відвідує Москву. Колишня ув’язнена добровільно завітала в лігво своїх мучителів… Після звільнення Надії один відомий журналіст попросив колег не тиснути на неї, тому що свою «амбразуру» вона і сама знайде. Так воно і вийшло», − зазначив Фуйор.
Він підкреслив, що на волі нардеп стала своїх шанувальників лише більше дратувати. 
«Не варто говорити про те, хто стоїть за нею, хто забезпечував безпеку поїздки в «вільну» Росію, де до неї немає питань. Немає сенсу гадати про справжні причини її поїздки. Приїхала вона за тим, щоб надати процесу більше гласності або підвищити «вартість» засуджених українців для подальшого обміну. Цілком можливо, що і сама Надія туманно уявляла справжні причини своєї появи в золотоглавій, будучи торпедою, випущеною чужою рукою. Не в цьому справа», − стверджує правозахисник.
За його словами, людям, які щиро бажали її звільнення, не повинно бути за неї соромно або незручно, оскільки Надія – справжня героїня, яка гідно поводилася як в полоні, так і під час імітації суду над нею. 
«У кожного політика є пік, а є і нижня точка. Можна добре починати, потім блищати, а потім просто не відбутися. Юрій Луценко, який боровся все життя за «Україну без Кучми», намацав дно після свого тюремного терміну, коли зігнув спину при рукостисканні з тим же Леонідом Даниловичем», − нагадав у статті для газети День Фуйор. 
На його думку, піком Савченко став жест із демонстрацією середнього пальця в бік російського правосуддя. 
«Облізлі стіни провінційного суду в Ростовській області, перелякані судді, пещені адвокати почули вердикт системі, вибудуваної президентом із менталітетом охоронця. Цей вердикт винесла українська льотчиця, і він прогримів на весь світ. Звичайно, потім був президентський літак, безліч прес-конференцій, заяв, сумнівних поїздок… Це вже неважливо. Буває таке, що у слідчому ізоляторі людина відчуває себе вільніше, а повітря свободи стискає. Можливо, у Надії Савченко так і вийшло. Петля Савченко закінчилася у найвищій точці її польоту. Такою її ми і запам’ятаємо», − підсумував автор.

Коментарi

Коментарiв