Експерти спростували низку міфів про безвіз для українців

213
Низка експертів прокоментували можливе запровадження безвізового режиму з країнами Європейського Союзу для України.

На тлі обіцянки влади про візову лібералізацію з ЄС уже цього року, громадяни України почали активно почали змінювати старі закордонні паспорти на біометричні. За словами керівника прес-служби Державної міграційної служби України Сергія Гунька, на руках українців уже є більше двох мільйонів біометричних паспортів для виїзду за кордон.
Крім цього документа, на кордоні точно вимагатимуть квиток назад, поліс медичного страхування та підтвердження мети поїздки. Туристи показуватимуть бронювання готелю, а ті, хто, наприклад, їде на конференцію чи інший захід, повинні будуть надати запрошення.
Власникам закордонних паспортів старого зразка експерти радять брати з собою обидва документи.
«Старі закордонні паспорти, принаймні в перший період, потрібно брати з собою, щоб у разі виникнення якихось питань, вони могли продемонструвати свою позитивну історію», – зауважив у коментарі 24 представник організації «Європа без бар’єрів» Павло Кравчук.
Крім того, фахівці наголошують, що поняття безвізового режиму часто тлумачать хибно. Зокрема, перша та найпоширеніша помилка – безвізовий режим дає право на працевлаштування.
«Якщо людину, яка проїхала на територію країни-члену ЄС Шенгенської угоди, спіймали, що вона здійснювала якогось роду господарську діяльність або працювала в наймі без відповідного дозволу, посвідки на проживання або робочої візи, то таку людину, зазвичай, депортують назад і забороняють в’їзд», – пояснила аналітик організації «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька.
Також експерт пояснила, чи варто українцям боятися, що при перетині кордону у них вимагатимуть довідки з банку та роботи: «За досвідом тих країн, які вже отримали безвізовий режим, таких документів не вимагають. Можуть виникнути запитання. В таких випадках можна показати, що у вас є готівка або кредитна картка». 

Коментарi

Коментарiв