Історик пояснив, чому росіяни ніколи не «виженуть» Путіна

232
Відомий російський історик, режисер Євгєній Понасєнков пояснив, чому Президент РФ Владімір Путін має такі високі рейтинги серед населення.

«Більшість диктаторів у світовій історії відрізнялися тим, що мали саме високий рейтинг – на відміну від демократичних лідерів. Як правило, демократичний президент має рейтинг при голосуванні – 52-55%, максимум – 60%, і потім рейтинг знижується до 30%, іноді – до 20% до кінця правління. Будь-яка диктатура відрізняється тим, що рівень підтримки буває 70-80-90%. Потім диктатор доводить ситуацію до такого криміналу, що моментально ситуація виходить з-під контролю: натовп, доведений війнами, обманом і злиднями, вибухає, рейтинг падає до нуля – і диктатора або розривають на шматки, або судять ті, хто виграв війну», – пояснив Понасєнков.
На його думку, фраза «росіяни скинули диктатора» є навіть комічною, оскільки росіяни ніколи нікого не скидали за всю історію. Відповідно, Путін залишатиметься біля влади рівно стільки, на скільки вистачить грошей. 
«Поки є залишкові нафтові гроші, ось на цьому баласті він і тримається, і поки що акуратно діє з залежними від нього елітами. Вони вже обтяжуються їм, але ще ступінь дискомфорту його дій не превалює над небезпекою спроби змін ситуації», – зауважив в інтерв’ю Апострофу історик.
 

Коментарi

Коментарiв