Путін допоміг Заходу вийти з паралічу – політолог

253
Російський політолог Лілія Швєцова висловила думку, що Президент РФ Владімір Путін фактично випадково допоміг «загниваючому» Заходу.

«Ми опинилися в історичній паузі. Суспільство смертельно втомлене і у нього немає сил – поки що – вибратися з глухого кута. Але й західна цивілізація, яка повинна бути орієнтиром прогресу, деморалізована. Втім, Захід вже двічі проходив через періоди занепаду і кожен раз виходив з них на новий рівень розвитку – у кінці 20-х років і в 70-роках минулого століття», – підкреслила у своєму Facebook Швєцова.
За її словами, обидва рази існування опонента в особі Радянського Союзу змушувало Захід тримати себе у формі. Зокрема, після обвалу СРСР у Заходу зник зовнішній стимул до самооновлення, а разом із ним і внутрішня потреба у реформуванні. 
«Ліберальна демократія почала втрачати драйв. Криза ЄС; розкладання політичної системи в США; перетворення банків на вампіра, що руйнує економіку (недавня розповідь Spiegel online прo те, як Deutsche Bank став антитезою західних принципів, говорить про жахливу деградацію провідних фінансових інститутів); втрата західним політичним класом готовності слідувати власним принципам, – все це ознаки загнивання провідної світової цивілізації», – зауважила політолог. 
«Заходу знову знадобився шок, який би змусив його вийти з паралічу. Несподівано таким «шокером» став Путін, який, перевернувши глобальну шахову дошку, вивів Захід із заціпеніння. «Боже, що він робить?» – не втомлюються повторювати лідери ліберальних демократій, з жахом чекаючи нових кремлівських кульбітів. Дійсно, що він робить? Адже Кремлю була так вигідна беззуба ліберальна демократія, готова до шредеризації, кредо якої було: «Не дратувати Путіна»! Навіщо тільки він зруйнував безтурботність? Тепер колективний Захід повинен відповідати, а відповідати так не хочеться!», – наголосила експерт. 

Коментарi

Коментарiв