Експерт: «Українська влада в питанні Криму має визначитися – торгувати чи воювати»

212

Як відомо, 20 вересня на адміністративному кордоні материкової України та Криму розпочалася безстрокова акція з блокування вантажного транспорту, який рухається до півострова. Ініціатори блокади – кримські татари – наголошують: українські компанії повинні припинити торгові відносини з окупованим Росією Кримом.

Експерт: «Українська влада в питанні Криму має визначитися – торгувати чи воювати»

Співдиректор програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник прокоментував початок кампанії, ініційованої кримськими татарами, з торгової блокади Криму. На думку експерта, це сильний крок, який дає сигнал не лише російським окупантам, але і українській владі.
Олексій Мельник зауважив: організатори акції не ставили собі за мету перешкодити простим громадянам, які у приватних справах перетинають лінію розмежування: «Організатори цієї акції неодноразово заявляли, що питання стосується припинення організованого постачання товарів до Криму, що є абсолютним абсурдом ситуації, коли є окупована територія, є де-факто стан війни, а держава Україна, яка по всьому світу ходить із простягнутою рукою і просить про запровадження санкцій, водночас не просто продовжує, а збільшує обсяги торгівлі».
«Що стосується своєчасності цієї акції, її ефективності, не зовсім зрозуміла позиція противників, які кажуть про безперспективність такого заходу. На мій погляд, те, що зробили зараз українські активісти, насамперед керівництво Меджлісу – це досить сильний крок, який дає сигнал не лише російським окупантам, але зокрема і українській владі, українському суспільству з приводу того, як потрібно протидіяти агресорові», – наголосив експерт.
За його словами, за говорити про реінтеграцію півострова в український простір. Але важливо бодай визначитися – торгувати чи воювати.

Коментарi

Коментарiв