У «справах Майдану» показують лише видимість прогресу – політолог

340
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк прокоментував заяву ГПУ про відсутність доказів проти Михайла Добкіна і Геннадія Кернеса у справі про побиття активістів харківського Євромайдану.

«Якщо ти потрапив до Верховної Ради, в тебе є політичний вплив, починаються елементи торгу. Через те що, Добкін і Кернес можуть запропонувати свої голоси і вплив Верховній Раді. Вони можуть бути корисними при прийнятті бюджету, з ними можна домовитися під час проведення місцевих виборів. Або вирішити якісь питання регіону. Тому вони й не потрапляють під пильне око прокуратури», – підкреслив Давидюк.
Він зауважив, що українське суспільство бачить, що ні щодо Добкіна, ні щодо Кернеса справи не рухаються. Правоохоронні органи лише створюють видимість, що там щось робиться, але насправді нічого немає.
Тим не менше, на думку політолога, є певна надія, що до Нового року будуть певні зрушення в розслідуванні «справи Майдану». Він зазначив, що дії Генерального прокурора України Юрія Луценка щодо розслідування цих справ має політичну мотивацію. 
«Юрій Луценко більше політик на посаді, ніж прокурор, тому що він намагається грати публічно, медійно. Він хоче пришвидшити цей процес, і про це говорить його заява, що до нового року справи по Януковичу будуть передані до суду. В нього є певні дедлайни. Тому є надія, що якийсь рух таки буде. Адже ГПУ сама поставила собі часові рамки, і якщо не виконає своїх обіцянок, то це стане маркером неефективності їхньої діяльності», – наголосив у коментарі 24 експерт.

Коментарi

Коментарiв