Чиновників навряд чи вдасться притягнути до відповідальності за е-декларації – нардеп

270
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції, народний депутат Віктор Чумак пояснив, якими можуть бути наслідки процесу е-декларування. 

На думку Чумака, очікувати на лавину штрафів та арештів за підсумками кампанії е-декларування до кінця року не варто, однак уже наступного року ситуація може змінитись.
Нардеп зауважив, що перша мета, яку ставили організатори е-декларування – це контроль за можливістю незаконного збагачення. Друге завдання – контроль за конфліктами інтересів.
«У законі «Про запобігання корупції» є розділ «Корпоративні права кінцевих беніфіціарів», який має дати відповідь на питання «звідки приходять ці кошти?». І тут треба дивитися на те, чим займаються ці фірми, компанії, кінцевими бенефіціарами яких є декларанти», – підкреслив парламентар під час круглого столу «Якими будуть наслідки оприлюднення е-декларацій?», організованого Інститутом Горшеніна.
Крім того, за його словами, будь-які суттєві зміни в майновому стані варто вносити у форму, яка є обов’язковою для заповнення. Таких декларацій про зміну майновогу стану, як він наголосив, нині чимало. Так контролюється незаконне збагачення. Тепер усе, що прийшло упродовж року, повинно декларуватися.
 

Водночас, зауважив нардеп, нинішні е-декларації – це зріз майна за 2015 рік. Бо за опублікованими електронним деклараціям за 2015 рік притягнути чиновників до відповідальності за незаконне збагачення (стаття 368-2 Кримінального кодексу) буде вкрай складно. Але вже наступні декларації нададуть таку можливість.

Коментарi

Коментарiв