Савченко вимагає Міноборони розкрити інформацію про закупівлі для армії

228
Народний депутат Надія Савченко направила в Міністерство оборони запит, в якому просить надати їй інформацію «про загальну кількість та суми укладених договорів між Міноборони та підприємствами, які не є безпосередніми виробниками продукції за договорами або не є суб’єктами надання послуг».

«Ганебним і загальновідомим є той факт, що велика частка закупівель для потреб українського війська здійснюється та здійснювалася через посередників, багато військових експертів називають різні цифри: від 50% до 90% від загальних закупівель», − повідомила у своєму Facebook Савченко.
Нардеп додала, що «переважна кількість цих товарів надходить до наших військових, проходячи через різні кола посередників, навіть через декілька, таким чином суттєво підвищуючи ціну закупівлі, а у деяких випадках – у рази». 
«Безумовно, нова система закупівель ProZorro, яка також почала працювати і в галузі військових закупівель, частково врегулює ціну на товари та послуги, але проблема закупівель через посередників – залишається», – зауважила парламентар.
На її сподівання, на підставі інформації, яку вона вимагає від Міноборони, буде здійснено перевірку ідеї розробки та подання проекту Закону України, який би заборонив закупівлю у секторі оборони України через посередників.
«Необхідність такого Закону є предметом фахової та експертної дискусії. Буду вдячна, якщо Ви висловити свою думку про необхідність такого Закону, фахівці та експерти you are welcome!», – підкреслила Савченко. 

Коментарi

Коментарiв