Посол США закликала розширити повноваження НАБУ щодо е-декларацій

155
Посол США в Україні Марі Йованович закликала створити антикорупційний суд і розширити повноваження Національного антикорупційного бюро України на тлі оприлюднення електронних декларацій політиків. 

«Хвиля загального обурення корупцією свідчить про необхідність зберегти і розширити повноваження НАБУ, пов’язані з проведенням розслідувань, і якомога швидше створити антикорупційний суд. Ми готові підтримувати зусилля уряду України в боротьбі з корупцією і розуміємо, що система електронних декларацій про активи є початком, а не завершенням процесу виявлення і припинення корупційної діяльності», – наголосила Йованович. 
Крім того, вона висловила надію, що правоохоронні органи України своєчасно будуть виявляти і розслідувати підозрілі корупційні справи. Посол зауважила, що США вітають уряд України із завершенням першого етапу надання електронних декларацій про активи.
За її словами, це знаковий етап на шляху до збільшення прозорості і підзвітності серед державних посадових осіб.
«Ми визнаємо і високо цінуємо загальне дотримання процедури всім урядом, незважаючи на технічні збої, що ускладнювали процес на початковому етапі. Високий рівень заповнення декларацій та своєчасної їх подачі серед високопоставлених осіб свідчить про те, що система функціонує як було задумано, і буде служити надійним джерелом даних для правоохоронних органів», – підкреслила в інтерв’ю Дзеркалу тижню дипломат. 
До того ж, відповідаючи на питання, чи буде відповідати світовій демократичній практиці можливе розширення категорії осіб, на яких поширюватиметься необхідність заповнення декларацій, Йованович зазначила, що це залишають на розсуд українського народу. 
«Але завданням електронних декларацій з самого початку було змусити українську державу/уряд, а саме – державних службовців бути підзвітними українського народу», – стверджує Посол США.

Коментарi

Коментарiв