Деокупація Криму для Путіна подібна до смертного вироку – Турчинов

242
Очільник Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов заявив, що е вірить у можливе дипломатичне вирішення проблем на Донбасі та щодо Криму.

«Путіна і його оточення не влаштовує незалежна демократична Україна. Для них сильна Україна – труна їх режиму. Тому коли говорять, що з Путіним можна домовитися, я в це не вірю», – наголосив Турчинов, передає УНІАН.
Тим не менше, за його словами, альтернативи Мінському процесу немає. 
«Усе ж таки це – єдиний майданчик, який дозволяє використовувати дипломатичні і політичні методи впливу на Російську Федерацію», – зауважив секретар Ради нацбезпеки й оборони.
На його думку, цілком можливо, що «прийде час, коли знівечена економічною і політичною проказою, деградуюча бабуся-Росія приповзе до нас і домовлятиметься про мирний формат розв’язання питання». 
«Для цього необхідно, щоб система санкцій посилювалася, а єдність Європи зберігалася. Щоб нова американська адміністрація все ж таки відчула свою відповідальність за процеси, які почалися задовго, в центрі яких були США. Все це в комплексі має спрацювати», – запевнив посадовець. 
Крім того, він підкреслив, що сподівається на «моральність європейських партнерів і на їхній інстинкт самозбереження. Оскільки зупинити агресію Росії для них не менш важливо, ніж для України». 
За його словами, «Україна повинна повернути всю окуповану територію країни. Говорити потрібно про повну деокупацію Донбасу». 
«Чому цього так боїться Росія? Тому що наступним буде питання про деокупацію Криму. Куля полетіла, і вона зіб’є всі розставлені ними кеглі. Росія розуміє: щойно вона пропустить один удар, він обернеться для неї катастрофою», – підкреслив Турчинов. 
 «Якщо на Донбасі, за версією Путіна, росіян немає, то в Криму вони були офіційно і до 2014 року. Взяти хоча б Чорноморський флот. Після захоплення Криму РФ розірвала підписаний Януковичем договір про свою стратегічну військову базу. Таким чином, деокупація півострова призведе до того, що від росіян там не повинно залишитися ані баз, ані флоту. Для Путіна це подібно смертному вироку», – підсумував очільник РНБО.

Коментарi

Коментарiв