Яйця по 100 гривень: ЗМІ проаналізували зловживання бюджетними коштами в Раді

245
Журналісти розповіли про те, як у Верховній Раді України відверто зловживають державними коштами зокрема, на утримання парламенту загалом виділяють мільярд гривень.  

Як розповіли журналісти у сюжеті ТСН, у їдальні Верховної Ради закупали яйця по 100 гривень, а службовими авто парламенту користуються нардепи, що мають власні транспортні засоби. 
У цілому близько мільярда гривень із державного бюджету витрачають на утримання будівлі Верховної Ради. Це зарплатня народних депутатів та працівників апарату. А ще транспортні видатки, харчування, лікування, закупівля техніки тощо. Щоправда, навіть самі народні депутати не можуть дізнатися, як саме розподіляються кошти.
«Монополія на безперевірочну діяльність завжди викликає бажання по зловживати», – наголосив нардеп Валерій Карпунцов. 
Інформацію про видатки адміністрація Верховної Ради приховує.  Кажуть, реформувати апарат лише почали. Щороку депутати заявляють  про наміри економити бюджетні кошти, але кошторис Верховної Ради лише зростає.
Крім того, ВРУ має свою автобазу, що забезпечує пересування керівництва парламенту, голів фракцій, делегацій і депутатів. У диспетчерській кажуть: замовлень небагато, безкоштовним автопарком користуються менше, ніж  половина нардепів, але зазвичай дзвонять явно не найбільш нужденні. 
Зокрема, чорною Toyota з автопарку Ради мав би користуватися голова комітету по боротьбі з корупцією Єгор Соболєв, але він її не викликає. Каже, що принципово їздить на метро. 
«Зараз я готую поправку в законі про бюджет, щоб просто викреслити звідти утримання автопарку. Я думаю, цей Радянський Союз має закінчитися»,− заявив нардеп. 
Щоправда, як наголосив парламентар Дмитро Лубінець, ніхто не побачив економії, а керівник автобази робить все, щоб залишилось таке саме фінансування, і при цьому не хоче нічого зменшувати.
До того ж, у парламентській їдальні за минулого керівництва собівартість десятка яєць сягала 100 гривень. За кілограм м’яса правили 600. Окрім цього в їдальні працювали так звані мертві душі. Тобто, зарплату нарахували особам, яких фізично не існує. 

Коментарi

Коментарiв