Богдан Яременко: Жага наживи не зупинить бідність народу і падіння економіки

325
 
Слухаю онлайн лекцію про зовнішньополітичну доктрину президента Обами. Йдеться про набір принципів, підходів, мотивів, які застосовувались при оцінці ситуації і прийнятті рішень з безпекових чи зовнішньополітичних питань.
Ну, і задумався, а на яких принципах, засадах, підходах базуються рішення нашої влади (кажу «влади», щоб зайвий раз не згадувати і не демонізувати самого лише Порошенка)?
Як на мене це:
1. Страх. Страх наслідків своїх рішень, а тому бажання сховатися на колегіальними рішеннями. Страх перед Росією (захищатися від зовнішньої агресії Росії не можна, щоб не почалась війна з Росією). Ще більший страх перед власним народом – добробатами, волонтерами, громадськими активістами. Навіть «правильні» закони чи рішення приймаємо здебільшого тоді, коли боїмось реакції Заходу і власного суспільства.
2. Правовий нігілізм. Якщо закон заважає – можна ігнорувати його. Звідси обіцянки терористам, Росії і західним партнерам змінити Конституцію, ігнорування законів про оборону, боротьбу з тероризмом, держкордон тощо. 
3. Жага наживи. Як би страшно не було, на які виверти не доводилось би йти, щоб зупинити російську агресію, як би не падала економіка і біднішав народ, процес відкриття нових рахунків, офшорних компаній не зупиняється ніколи.

Коментарi

Коментарiв