Україна повинна зробити лише 5 кроків, аби наздогнати Європу – публіцист

299
Український публіцист, журналіст, політичний коментатор Віталій Портніков назвав 5 кроків, які допоможуть Україні наздогнати європейські країни.

Під час круглого столу «Якими будуть наслідки оприлюднення е-декларацій?», організованого Інститутом Горшеніна, публіцист висловив думку, що першим кроком на цьому шляху має стати повна амністія капіталів громадян, тобто легалізація тіньових капіталів. За його словами, жодної різниці між найбільшим олігархом і звичайним громадянином, який не сплачує податки своєї «конвертної» зарплати, з моральної точки зору немає.
Другий крок – повна реформа судової системи і правоохоронних органів, а третім має стати відновлення балансу парламентсько-президентської республіки, коли керівником держави стане коаліція на чолі з прем’єр-міністром і не будуть фактично узурпуватися функції представниками інших інституцій.
Четвертим кроком, на його думку, має стати повна легалізація лобізму. П’ятий – створення відкритих партійних списків, щоб керівники політичних сил не мали можливості нав’язувати своїх кандидатів до парламенту.
«Це настільки все просто й елементарно, що якби я був керівником відповідального уряду я б за 365 днів зробив би цю країну Румунією чи Польщею, але на це немає суспільного запиту», – наголосив Портніков.

Коментарi

Коментарiв