Путін може і не дотягнути до президентських виборів – історик

160
Російський історик і правозахисник, політичний біженець в Україні Міхаіл Савва пояснив, якого результаті слід чекати від президентських виборів у Росії 2018 року і чи є шанси на повалення путінського режиму.

«Проблему 2018 року Кремль здатен вирішити за допомогою масових фальсифікацій. Але до президентських виборів Путін може й не дотягнути. Режим навряд чи впаде через масові заворушення. Прибрати Путіна за допомогою московського Майдану не вийде. Хоча б тому, що нацгвардія відпрацьовує на навчаннях розстріл натовпів людей із крупнокаліберних кулеметів. Жодне кровопролиття цей режим не зупинить», – спрогнозував Савва.
Щоправда, на його думку, цей режим може впасти внаслідок перевантаження. 
«Режим у Росії побудовано на основі жорсткої вертикалі влади, де всім у ручному режимі керує одна людина Це – найнестабільніша модель. Він може просто задихнутися за короткий термін. Смерть чи хвороба президента зруйнує все протягом кількох днів – адже немає механізмів підстраховки. В Україні, коли президент Янукович утік, з’явився вакуум влади. Але парламент сформував нове вище керівництво. У Росії Держдума на таке не здатна», – зауважив в інтерв’ю Gazeta.ua історик.
Крім того, за його словами, най вірогідніший сценарій повалення путінського режиму – смерть чи хвороба центральної фігури, або її усунення від влади внаслідок перевороту. 
«Це дезорганізує вище керівництво й спричинить ланцюгову реакцію, що зруйнує вертикаль влади. На місцях вона або зникне, або «перефарбується». Може статися так: країна прокинеться і зрозуміє, що є іншою», – наголосив правозахисник.

Коментарi

Коментарiв