Відомий письменник пояснив, що насправді може знищити Україну

365
Письменник Василь Шкляр висловив думку, що затвердження російської мови як другої державної повністю знищить Україну.

На думку письменника, двомовність в Україні становить велику небезпеку для держави, оскільки саме державна мова допомагає українцям боротись з російською агресією.
«Є в української нації найбільший герой, який зазнав найжорстокіших нападів і якого росіяни намагалися знищити у першу чергу, бо знали, що з ним ми нездоланні. Це – наша мова», – наголосив Шкляр. 
«У час великих повстань українців проти московської влади у 20-х роках минулого сторіччя відомий воєначальник Червоної Армії Михайло Фрунзе сказав, що росіяни не здолають українців доти, поки не вирвуть у них наймогутнішу зброю – їхню мову. Не вдалося. Не вирвали. А якби так сталося, ми згинули б. Тому вони й досі не зреклися цієї мети. Тому війна точиться не лише на сході, а й у кожній нашій оселі – на екрані телевізора, у свідомості кожного з нас», – зауважив в інтерв’ю Еспресо автор. 
Крім того, він запевнив у тому, що двомовність лише сприяє «промиванню мізків українцям» в умовах бойових дій на тимчасово окупованому Сході країни.
«Це одне з ментальних непорозумінь українців, яке дає право сусідам називати Україну недодержавою. Мільйони наших громадян пишуть в анкетах, що їхня рідна мова українська, а розмовляють російською. І їх навіть не привела до тями війна з московським загарбником. Чи є в цій двомовності небезпека для держави? Звісно, що є. Як би там не характеризували «русскій мір» із погляду путінської політики, що б не говорили політологи про цивілізаційний розлом, але основою цього «мира» є російська мова», – підкреслив Шкляр.

Коментарi

Коментарiв