У США вирішують, як примусити Україну боротися з корупцією

163
Видання Foreign Policy проаналізувало наслідки оприлюднення електронних декларацій українських політиків. 

За словами американських оглядачів, оприлюднення багатства українських чиновників – велике досягнення для системи державного управління, якій донині були притаманні корупція та вплив олігархів.
Видання зазначає, що декларації стають основним тестом для офіційного Києва та новостворених антикорупційних агенцій, йдеться у статті. Щоправда, автори висловили сумнів у спроможності розслідувати великі корупційні схеми антикорупційних установ, «які обмежені у ресурсах та вже зустрілися із політичними перепонами». 
Foreign Policy підкреслює, що джерело видання в американському уряді скаржаться на офіційний Київ: «Це досі лишається велика, велика проблема. Вони не зробили й близько того, що називається доброю роботою, у питанні протистояння олігархам».
Журналісти зауважили, що США надали Україні 1,3 мільярда доларів допомоги з кінця 2013 року. Утім невпевненість у бажанні Києва боротися з корупцією є високою. Відповідно, нині політики обговорюють заходи, як можна було б примусити український уряд боротися з хабарництвом.
«Київ часто обмежує реформи після того, як вони стають законом, зменшуючи їх ефективність. Наприклад, новостворене НАБУ було втягнене у конфлікт з Генпрокуратурою, що багато оглядачів назвали ознакою війни між реформаторами та старою гвардією українських політиків, що заважає розслідуванні корупції на найвищому рівні», – цитує Голос Америки статтю. 
Тим не менше, політики США відмітили і прогрес в українських реформах, хоч і досить слабкий. 
«Україна представила нові реформи. Утім проблемою є, що їх не завжди доводять до кінця. Вони мають заохочувати реформи настільки, наскільки можливо», − наголосив заступник директора Інституту Кеннана у Центрі Вудро Вільсона Вільям Померанц.

Коментарi

Коментарiв