Україна готова надати «зелений коридор» для евакуації військ РФ із Придністров’я

283
6 листопада під час наради міністри оборони України і Республіки Молдова Степана Полторака і Анатола Шалару було ухвалено рішення про готовність України надати «зелений коридор» для евакуації російських військ і озброєння розміщеного в селі Кобасна у невизнаному Придністров’ї.

За словами Шалару, озброєння, розміщені на Військових складах в селі Кобасна, становлять значну небезпеку для жителів як Молдови, так і для України. На цьому тлі до завершення 2017 року буде розроблено детальний план із вивезення даного озброєння і виведення російських військ ОГРВ із території країни. Про це інформує Deschide.
«Разом із українським колегою, ми обговорили питання створення спеціального коридору, для російських військових, які перебувають в придністровському регіоні, а також, для боєприпасів, які знаходяться на зберіганні в селі Кобасна. Молдавське військове відомство було офіційно проінформовано про те, що українська сторона готова підготувати спеціальний коридор для виведення російських військ і озброєння», − заявив міністр оборони Молдови. 
Крім того, він наголосив, що сторони домовилися про зустріч військових експертів обох країн, для того що б обговорити ряд питань технічного характеру: виїзд відповідних конвоїв з Молдови та шляхи за якими вони увійдуть на територію України, а так само їх подальший маршрут по території України.
Молдовський високопосадовець також зазначив, що сторони хочуть, аби ця місія проходила під егідою ОБСЄ і ООН.
«Далі ми маємо намір звернутися до міжнародних організацій для того, щоб вони вплинули на керівництво РФ і посприяли початку зазначеного процесу евакуації», − підкреслив Шалару.
 

Коментарi

Коментарiв