Щури з корабля: Путіна покинуло двоє його соратників

160
Комунікаційний холдинг «Мінченко Консалтинг» оприлюднив доповідь «Політбюро 2.0»: демонтаж чи перезавантаження?», у якій ідеться про те, що оточення Президента РФ Владіміра Путіна, яке в країні неформально називають «політбюро», покинули екс-глава адміністрації Кремля Сєргєй Іванов та російський бізнесмен, мільярдер Гєннадій Тімчєнко.

Вихід Іванова з «політбюро» пояснили тим, що він покинув пост глави Адміністрації Президента Росії. Вихід же з «ближнього кола» Президента Тімчєнка глава «Мінченко Консалтинг» Євгеній Мінченко пояснює зниженням активності бізнесмена у стратегічних напрямках.
«Раніше схожий шлях пройшов Роман Абрамович, який, без сумніву, був членом «політбюро» на зорі його формування (2004 року)»,– наголосив Мінченко.
 
Автори доповіді підкреслили, що в Іванова як у спецпредставника Президента позначалося досить широке коло повноважень (неформальне кураторство міністерств транспорту та природних ресурсів), а Тімчєнко продовжує володіти серйозним фінансовим ресурсом.
Відповідно до інформації «Мінченко Консталтинг», новим кандидатом у “політбюро” став Сєргєй Кірієнко, який перейшов із поста глави «Росатома» на посаду першого заступника очільника Адміністрації Президента. Йому «Мінченко Консалтинг» відводить технічний сектор структури «ближнього кола» («секретаріат ЦК»). Новий глава АП Антон Вайно посилив свої позиції як кандидат у «політбюро». 
«Член «політбюро» – це лідер великої елітної групи. У Кирієнка і Вайна є потенціал дорости до цієї ролі. Але поки він не реалізований», – цитує РБК Мінченка.
За словами політтехнологів, із решти 8 членів «політбюро» вплив зростає у глави «РОСТЕХу» Чємєзова, глави банку «Росія» Юрія Ковальчука, глави «Роснафти» Ігоря Сєчіна і мера Москви Сєргєя Собяніна.
Звісно, стабільні позиції в путінському «політбюро» тримають Прем’єр-міністр РФ Дмітрій Мєдведєв, бізнесмен Аркадій Ротенберг, спікер Думи Вячєслав Володін і глава Міноборони РФ Сєргєй Шойгу.

Коментарi

Коментарiв